Előszó
Bevezetés, útmutatás
A japán költő azt álmodta, hogy egy pillangó. Amikor felébredt elgondolkodott, vajon ő nem egy pillangó-e, amely most azt álmodja, hogy költő.
I. Nehéz dolog az álomfejtés...
Tovább
Előszó
Bevezetés, útmutatás
A japán költő azt álmodta, hogy egy pillangó. Amikor felébredt elgondolkodott, vajon ő nem egy pillangó-e, amely most azt álmodja, hogy költő.
I. Nehéz dolog az álomfejtés
Életünkben - ha átlagosra sikerül - csaknem 160 000 órát alszunk, ezalatt legalább 100 000 álmot álmodunk. És micsoda álmok ezek! Zseniálisak, fantáziadúsak (legalábbis saját ébrenlétünk termékeihez képest)!
Mindenki álmodik, csak sokan elpocsékolják álmaikat - elfelejtik, nem foglalkoznak velük. Számukra sem haszontalanok: józan elméjük őrei.
A művészek az egész emberiség értékeivé formálhatják álmaikat. A pszichoterapeuták mások álmaival dolgoznak pácienseik (és önmaguk) javára. Ön nem tartozik egyik kategóriába sem? De saját álmára azért kíváncsi lehet. Vagy legalább barátnője, barátja álmait szeretné megérteni! Ha még azt sem - azonnal tegye le ezt a könyvet.
Mi igyekeztünk összegyűjteni a kabalisták, a jósok, a táltosok, az analitikusok bölcsességeit, nem zárva ki a sajátunkat sem. Ezért előfordulhat, hogy valamely álommagyarázatunk tényleg az Ön jövőjét mutatja. Ha nem így történne, talán az Ön álma volt a hibás.
A felületes embereknek csak néhány gyöngyszemet kínálhatunk. A bölcsesség kincseskamrája csak a léleklátásban elmélyülőknek nyílik meg teljesen.
Mert az álmodó személyisége, tapasztalatai és aktuális állapota döntően befolyásolhatják az adott álomhoz való viszonyulását. Vegyünk például egy rubensi alkatú meztelen nőt, amint éppen beleharap egy al-
Vissza