Előszó
Több, mint 8 év telt el azóta, hogy ez a jegyzet először megjelent. Az olvasók táborából valami olyasmi jött létre, mint a kutatók, tanítók és tanulók ismeretgyűjtő közössége, Alexander von...
Tovább
Előszó
Több, mint 8 év telt el azóta, hogy ez a jegyzet először megjelent. Az olvasók táborából valami olyasmi jött létre, mint a kutatók, tanítók és tanulók ismeretgyűjtő közössége, Alexander von Humboldt-i értelemben: orvosok, biológusok, gyógyítók, biokémikusok, klinikusok, kutatók cserélték ki tapasztalataikat az Aloe-terápia alapelgondolásáról, adtak át egymásnak tudományos gondolatébresztő ötleteket. A közvetítők pedig éppen azok és azok voltak, akiknek szentelték a kutatást: a páciensek.
Őszintén lelkesítő az, ahogyan a páciensek növekvő védekező tudata és az eredménytelen praktikákkal kapcsolatos, gyakran fájdalmas tapasztalataik a gyógyító szakmákat és a kutatókat a legrövidebb időn belül összehozták, hogy az új terápia kialakulását tökéletesítsék, továbbfejlesszék, egyéb kezelési koncepciókkal ötvözzék és számukra a tudományos gyógyászatban teret nyerjenek. A természetgyógyászatban ezelőtt ritkán értek el ilyen rövid idő alatt ennyi fejlődést, mint ezzel az új terápiával abiogén stimulátorokkal. Mint mindig, az Aloe-terápia gyakorlati bevetésében is nagyon különböző eredményeket ért el a tapasztalati gyógyászat: jó terápiás eredményeket, - ahol maradandóan és tudományosan ellenőrizhető - melyekről a jegyzet egy elkülönített részében írunk, és másrészről terápiás kudarcokat. Mindkét eredmény fontos. A terápiák a hatásmechanizmusok irányításának helyes útját és a farmakodinamika tudományos utóvizsgálatának hatáselvét mutatják meg.
Az elmaradt gyógyulás a kutatásnak új célokat ad. Ez esetben a "Miért nem?" kérdést kell feltenni. A tudománynak tovább kell kutatni, új utakat keresni, új pácienscsoportokkal esettanulmányokat végezni, más terápiákkal együtt kombinációkat kipróbálni. Időközben valami új kezdődött. Az Aloe-őskeverék vírusellenes alkalmasságát először 1990-ben bizonyították be tudományosan. Ez úttörő jelentőségű lehet, éspedig minden vírusos megbetegedés esetében, ha a toxicitás kérdését megoldjuk. Lépésről-lépésre haladunk előre.
Még egy szót az ALOGEN-ünk gyógyszerprofiljához: a biogen stimulátorok fizikoterápiás úton hatnak, mint az egész homeopatia.
Az Aloe capensis egyéb fontos ható- és gyógyanyagai kémiailag hatnak, tehát biokémiailag. Ez a két hatáselv a biostimulált Aloe hígított injekciós oldatainak mechanizmusában egyesült. Ezért olyan nagy a hatástartomány!
Vissza