Előszó
Tisztelt olvasó, kedves hallgató!
Amikor ezt a kötetet kézbe veszi, vezethető vissza: - úgy gondolom - az kétféle indokra vezethető vissza:
- az egyszerűbb és ritkább eset lesz ha fülébe jutott...
Tovább
Előszó
Tisztelt olvasó, kedves hallgató!
Amikor ezt a kötetet kézbe veszi, vezethető vissza: - úgy gondolom - az kétféle indokra vezethető vissza:
- az egyszerűbb és ritkább eset lesz ha fülébe jutott a T. érdeklődőnek, hogy ez valami újat tartalmaz és érdemes elolvasni,
- a gyakoribb az lesz, hogy mint a Nyugat Magyarországi Egyetem Közgazdasági Karának hallgatója, s így tanulmányi kötelezettségének teljesítése érdekében fogja megtanulni.
A kétféle igény kielégítésére egyszerre természetesen nem vállalkozhattam, hiszen erősen különböznek egymástól. Ezért elsődlegesen a második csoportba tartozók munkáját szeretném érdekessé és tartalmassá tenni.
Az előszóban foglaltak természetesen még nem tekinthetők teljes értékű tananyagnak mégis két igen fontos dolgot említek meg:
- az elsőnek kérem gondolják át azt a tényt, hogy az emberi kíváncsiság - vagyis az objektumok, folyamtok, törvények megismerése iránti vágya az embernek az, amely régen, most és mindenkor a valóság minél pontosabb megismerése érdekében működött és működik napjainkban is - nem csak mindennek a mozgató rúgója, hanem - kizárólagosan az embernek a tulajdonsága. Ez nem más mint az információk megszerzése, feldolgozása és hasznosítása, vagyis az információ rendszerek tervezésének, szervezésének és üzemeltetésének a tudománya és munkaterülete.
- a második gondolat, hogy minden élő és élettelen objektum valamely rendszemek, vagy egyszerre több rendszernek is a részét képezi. Csupán átmenetileg lehet valamely elem rendszertől független. Az információk is rendszert alkotnak. Azok tervezésének, szervezésének és üzemeltetésének is meg vannak azok az elméleti, módszertani, eljárási szabályai, eszközei, amelyek elsajátítása és alkalmazása nélkül az információ rendszerek nem képesek biztosítani a megismeréshez szükséges teljes értékű-, naprakész-, és hiteles ismeretet, amely elemek nélkül a döntések soha nem lehetnek valóban tényfeltárók, optimálisak.
Vissza