1.067.268

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Egyiptom

Egypt/Egipt/Egypt

Szerző
Fordító
Budapest
Kiadó: Vince Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 351 oldal
Sorozatcím: A művészet képes enciklopédiája
Kötetszám:
Nyelv: Magyar   Angol   Lengyel   Cseh  
Méret: 25 cm x 20 cm
ISBN: 978-963-9731-94-3
Megjegyzés: Színes fotókkal gazdagon illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Az emberiség múltjának egyetlen kultúrája sem hagyott hátra annyi impozáns, lenyűgöző, ugyanakkor „embertelen" emléket, mint az egyiptomi. Az ókori Egyiptomban a művészet nem az embert jelenítette meg, hanem életteliségében és tevékeny működésében magát a teremtést. A Nílus völgyének termékeny síksága meghatározott időközönként sivataggá válik, hogy azután ugyancsak meghatározott periódusokban a folyó árja nyelje el a tájat, ezzel új életet ajándékozzon az országnak, de bizonytalanságban maradjon, vajon a jelenség megismétlődik-e. Az extrém, hatalmas, a művészetet is befolyásoló természetet az egyiptomiak az istenség közvetlen megnyilvánulásának tekintették. Ezt a természetet tükrözik matematikai pontossággal, szigorúan előírt szabályok szerint a művészi alkotások. Az ókori Egyiptomban mindent a vallás szabályoz. A művészetnek itt nincs esztétikai értéke: a természetet szimbolizálja, amelynek lényegét nem utánozni, hanem megérteni kell, de nem az egyén szabad, autonóm felfogása... Tovább

Fülszöveg

Az emberiség múltjának egyetlen kultúrája sem hagyott hátra annyi impozáns, lenyűgöző, ugyanakkor „embertelen" emléket, mint az egyiptomi. Az ókori Egyiptomban a művészet nem az embert jelenítette meg, hanem életteliségében és tevékeny működésében magát a teremtést. A Nílus völgyének termékeny síksága meghatározott időközönként sivataggá válik, hogy azután ugyancsak meghatározott periódusokban a folyó árja nyelje el a tájat, ezzel új életet ajándékozzon az országnak, de bizonytalanságban maradjon, vajon a jelenség megismétlődik-e. Az extrém, hatalmas, a művészetet is befolyásoló természetet az egyiptomiak az istenség közvetlen megnyilvánulásának tekintették. Ezt a természetet tükrözik matematikai pontossággal, szigorúan előírt szabályok szerint a művészi alkotások. Az ókori Egyiptomban mindent a vallás szabályoz. A művészetnek itt nincs esztétikai értéke: a természetet szimbolizálja, amelynek lényegét nem utánozni, hanem megérteni kell, de nem az egyén szabad, autonóm felfogása szerint.
A műalkotások palotákat, templomokat és sírokat díszítenek, és minden esetben szakrális funkciójuk van: támogatást és védelmet biztosítanak. Mint ilyenek nem utánozzák a természetet, hanem kézzel fogható, hatalmas teremtmények. Művész alkotóik mágiája és vallásos koncepciója máig átsüt tárgyaikon, ami még Afrika sivatagainak áldó Napjától távol is érzékelhető. A múzeumok tárlóiban fogalmat adnak a természetről, amelyben az emberek élnek, de az istenség alkotott. Ebben a világban ember és művészete az isteni teremtés.
Vissza

Tartalom

Bevezetés 5
Az egyiptomi művészet székhelyei 6
1 Prehisztorikus és predinasztikus művészet 9
Egyiptomi művészet a világ múzeumaiban 34
2 Óbirodalom 37
Híres emberek 92
3 Középbirodalom 95
4 Újbirodalom és Amarna-kor 147
Kincsek Tutanhamon sírjából 148
5 Későkor 265
Egyiptomi ékszerek 266
6 Egyiptom a Ptolemaioszok korában 299
Nagy régészeti leletek 332
Kronológia 336
Szómagyarázat 350

Alice Cartocci

Alice Cartocci műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Alice Cartocci könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem