Előszó
Kedves Olvasó!
Algyő polgármestereként őszinte örömömre szolgál, hogy kezébe vette ezt a kiadványt, hiszen ez azt bizonyítja, érdeklődik dinamikusan fejlődő településünk iránt, amely az idei,...
Tovább
Előszó
Kedves Olvasó!
Algyő polgármestereként őszinte örömömre szolgál, hogy kezébe vette ezt a kiadványt, hiszen ez azt bizonyítja, érdeklődik dinamikusan fejlődő településünk iránt, amely az idei, 2007. évben éppen tíz esztendeje nyerte vissza önállóságát. Egy évtized távlatából kijelenthetjük, hogy Algyő jól használta ki az önállóság nyújtotta lehetőségeket, jól sáfárkodott mindazzal a természeti, szellemi és anyagi tőkével, amivel az 1996. október 27-én lezajlott népszavazásnak köszönhetően saját maga rendelkezhet, gazdálkodhat. Mára elmondható, hogy Algyőt a történelmi múltja, földrajzi elhelyezkedéséből fakadó adottságai, gazdasági lehetőségei, találkozva állampolgárainak elszántságával, közös akaratával, predesztinálja saját sorsának önálló alakítására. A község az önálló működés minden lényeges tárgyi és intézményi feltételével rendelkezik: van óvodánk, általános iskolánk, közművelődési intézményünk (faluház, könyvtár és tájház), egyesített szociális intézményünk, melynek része a családsegítő és gyermekjóléti, valamint a védőnői szolgálat éppúgy, mint az idősek napközi otthona. A legfőbb turisztikai csáberőt a GYEVITUR Kft. Szabadidőközpontja és a Borbála Fürdő jelenti, de emellett számos kikapcsolódási lehetőséget nyújt településünk a lovaglástól a kézművességen keresztül a sokszínű kulturális programokig. Algyőn teljes mértékű a víz-, gáz- és villanyellátottság, az úthálózat 90%-a portalanított, önálló szennyvíztisztító berendezés működik, teljes mértékben kiépült a szennyvíz elvezetését szolgáló csatornarendszer, posta és takarékpénztár szolgálja a lakosságot, félezerhez közelít a vállalkozások és húszhoz a civil szerveződések száma. Ezen adatok egytől egyig azt bizonyítják, hogy Algyő fejlődése töretlen.
Mindazonáltal arról sem szabad megfeledkeznünk, hogy községünk része nagyobb közösségeknek: a szegedi kistérségnek, Csongrád megyének, a Dél-Alföldi Régiónak, Magyarországnak, az Európai Uniónak. Úgy gondolom, a kisebb, helyi közösségek akkor működnek igazán jól, ha be tudnak illeszkedni a nagyobb egységekbe. Ez a kiadvány annak az üzenetét is hordozza, hogy Algyő képes erre, hiszen a füzet a Déli Napfény Hagyományőrző LEADER+ programjának köszönhetően született meg.
Ajánlom ezt a kiadványt minden algyői figyelmébe, ugyanakkor ajánlom mindazoknak, akik szeretnék megismerni községünket, és kívánom, hogy a megszerzett ismereteket minél több személyes tapasztalattal, élménnyel tegyék élővé, színesebbé!
Vissza