Előszó
Az 1988. január 1-jével életbe lépő új adózási szabályok s ezek között különösképp a magánszemélyek jövedelemadójáról szóló törvény új, hazánkban eddig szokatlan követelményeket támasztanak az állampolgárokkal szemben. Mindenkinek, akinek a naptári évben olyan bevétele, jövedelme van, amit nem főállású munkaadójától kapott, rendszeresen és folyamatosan nyilván kell tartania bevételeit, jövedelmeit, annak érdekében, hogy az év végével adóbevallási és befizetési kötelezettségének eleget tehessen. Ennek elmulasztása vagy hiányos teljesítése szankciókat vonhat maga után.
Sokan kérdezik napjainkban, vajon képes lehet-e egy egyszerű állampolgár arra, hogy adókötelezettségét önmaga pontosan kiszámítsa, eligazodva az ezt szabályozó jogszabályok sokszor bonyolult szövegében. Véleményünk szerint megfelelő folyamatos bevétel-nyilvántartás mellett egy átlagos adófizető megfelelhet a követelményeknek. Számára kívántunk segítséget nyújtani ADÓNAPLÓNK összeállításával.
Azoknak, akiknek jövedelme alacsony, nem haladja meg a 48 000,- Ft-ot, és azoknak, akik jövedelmet kizárólag főállásból kapnak, felesleges megvenniük az ADÓNAPLÓT. Akiknek azonban több forrásból és magasabb jövedelmük van, akkor is hasznos segédeszközük lehet az ADÓNAPLÓ, ha tudjuk, vannak olyan bonyolult kérdések, amelyek valóban csak adószakértő segítségével tisztázhatók. Ilyenkor is elsődleges követelmény azonban a bevételek és jövedelmek áttekinthető, pontos, rendszerezett nyilvántartása.
Bízunk benne, hogy az ADÓNAPLÓT az állampolgárok megkedvelik, rendszeres használata javítja az adózási fegyelmet, és elkerülhetővé teszi az adófizetők hiányos jövedelem-nyilvántartásából fakadó „véletlen", nem szándékos tévedéseket.
Ezen túlmenően nagy segítséget jelent az év végével benyújtandó személyi jövedelemadó-bevallás kitöltéséhez.
Az ADÓNAPLÓ az 1987. október 31-i állapotnak megfelelő érvényes jogszabályokra és ismeretekre épül.
Vissza