Előszó
Tagadhatatlan, hogy a számítógépek egyre nagyobb teret kapnak (foglalnak?) életünkben. Hivatalokban, intézményekben, cégeknél és otthonokban mindennapos használati tárggyá váltak ezek az eszközök....
Tovább
Előszó
Tagadhatatlan, hogy a számítógépek egyre nagyobb teret kapnak (foglalnak?) életünkben. Hivatalokban, intézményekben, cégeknél és otthonokban mindennapos használati tárggyá váltak ezek az eszközök. Csatlakozásuk egymáshoz, a távközlési hálózathoz átalakítja munkavégzésünket, vásárlási szokásainkat, egész életvitelünket. Korunkat az ipari forradalomhoz szokták hasonlítani - az emberiség történetében betöltött jelentőségét tekintve - információs forradalomról, robbanásról beszélve. A mindenütt jelenlévő számítógépek majd' mindegyikén fut valamilyen adatfeldolgozó, információ-kezelő rendszer, a PC-k kis „beépített" kartonkezelő programjaitól a hatalmas, világméretű szakmai, tőzsdei, stb. adatbankokat kezelő szoftverekig.
Füzetünk célja, hogy bevezesse az olvasót egy konkrét adatbázis-kezelő rendszer kezelésébe, alkalmazási lehetőségeinek feltárásába. Választásunk e programcsoport - legalábbis a PC-s világban - egyik legnagyobb teljesítményű tagjára, a Microsoft ACCESS rendszerére esett, mivel így teljessé válik a „szentháromság": a WinWord és az Excel után az Office programcsomag harmadik tagját is tárgyalja informatikai füzet-sorozatunk. Ismertetőnkben az ACCESS 2.0 magyar változatára szorítkozunk, mely gépünkkel szemben meglehetősen komoly követelményeket támaszt. Ezek:
• IBM kompatibilis számítógép, legalább 80386-os processzorral,
• legalább 6 megabyte operatív memória , (de ajánlott a 8 Mb),
• DOS 3.3 vagy későbbi operációs rendszer,
• Windows 3.1-es (vagy későbbi) verziója (vagy Windows for Workgroups 3.11, vagy a Windows NT 3.1),
• a lemezen a helyigénye kb. 21 megabyte (de minimális telepítésnél is 5 5 Mb),
• VGA monitor, egér.
Vissza