Fülszöveg
A Skandináv-félszigeten, Jütlandon és a tőle keletre fekvő szigeteken 3-4000 éve a germánok északi ágához tartozó skandináv törzsek éltek és ők alapították meg a 9-10. század folyamán a dán, a norvég, a svéd és az izlandi államot. Ez idő tájt magukat vikingeknek, azaz harcosoknak nevezték. Világtörténelmi jelentőségre akkor emelkedtek, amikor mint rendkívül ügyes és merész hajósok három századon át végigrabolták az Északi-tenger és az Atlanti-óceán partvidékét. Portyázásaik során eljutottak Angliába, Franciaországba, a Földközi-tenger vidékére, településeket létesítettek az Ír-tenger vidékén éppúgy, mint Szicíliában. Sebes járású, kitűnő hajóikkal elvitorláztak Izlandra, Felfedezték Grönlandot, de elérték Észak-Amerika partjait is. Kelet felé kalandozva orosz folyókon hajózva eljutottak egészen a Fekete- és a Kaszpi-tenger környékéig, kereskedtek arabokkal, bolgárokkal, szlávokkal, beléptek a bizánci császár zsoldosai közé- Rurik (Hraerek) svéd viking vezér volt az, aki a szláv...
Tovább
Fülszöveg
A Skandináv-félszigeten, Jütlandon és a tőle keletre fekvő szigeteken 3-4000 éve a germánok északi ágához tartozó skandináv törzsek éltek és ők alapították meg a 9-10. század folyamán a dán, a norvég, a svéd és az izlandi államot. Ez idő tájt magukat vikingeknek, azaz harcosoknak nevezték. Világtörténelmi jelentőségre akkor emelkedtek, amikor mint rendkívül ügyes és merész hajósok három századon át végigrabolták az Északi-tenger és az Atlanti-óceán partvidékét. Portyázásaik során eljutottak Angliába, Franciaországba, a Földközi-tenger vidékére, településeket létesítettek az Ír-tenger vidékén éppúgy, mint Szicíliában. Sebes járású, kitűnő hajóikkal elvitorláztak Izlandra, Felfedezték Grönlandot, de elérték Észak-Amerika partjait is. Kelet felé kalandozva orosz folyókon hajózva eljutottak egészen a Fekete- és a Kaszpi-tenger környékéig, kereskedtek arabokkal, bolgárokkal, szlávokkal, beléptek a bizánci császár zsoldosai közé- Rurik (Hraerek) svéd viking vezér volt az, aki a szláv törzsek egyesítésével létrehozta Oroszországot.
A viking világ atlasza bemutatja Skandináviát a viking kor előtt, majd ismerteti a vikingek társadalmát, hadviselését, hajózását, kereskedelmét, kézművességét, műveltségét, vallását, művészetét és mindennapi életét. A legújabb régészeti feltárások és történelmi kutatások tudományos eredményei alapján megjeleníti a viking harcosokat, ábrázolja életmódjukat, szokásaikat, részletesen elmondja izgalmas történetüket, vakmerő tetteiket, amelyekkel meglepték és rettegésben tartották az egész korabeli Európát.
A kötet gazdag illusztrációs anyaga nemcsak szépségével, de frissességével is felkeltheti az olvasó érdeklődését.
Vissza