Előszó
Asztrik érsek, első elődöm, 1000-ben elhozta II. Szilveszter pápától a Szent Koronát. Esztergomban ezzel koronázták meg 1000 karácsonyán első szent királyunkat Istvánt, amelyen minden bizonnyal ő is részt vett.
Immár kerek ezer év után, amikor a honfoglalás 1100 esztendős jubileumára készülünk, eljutottunk egy folyamathoz, amely feladatául tűzte ki, hogy fényt derítsen a Szent Korona eredetére, kiértékelje szimbolikáját és megfejtse ötvösművészeti kérdéseit. Letakarítva a port, melyet a történelem évszázadai hordtak rá, így megtisztítva, kifényesítve korunk emberét gazdagítja e csodás remekmű.
A munkafolyamat eredményei egyik meglepetést a másik után hozták, így van min csodálkoznunk: íme mi mindent rejt a Szent Korona magában.
Sok mindent sejtettünk, még több a tévút, amelyen jártunk, mígnem a Gondviselés Aachenba vezérelte jeles történész honfitársunkat. Szigeti Istvánt, akinek művéhez írom ez előszót. Saját vallomása szerint. Isten egész életét e munkára készítette elő, az eredményen csodálkozik a magyar kereszténység.
Szigeti atya, az aacheni magyar kolónia plébánosa, 1962 óta él Aachenban, ahol kutatásai szerint a Szent Korona több mint 200 évig volt. Már csak ez az egy adat bombaként vágódik az olvasó elé.
Szigeti bizonyítja - többek között - a Szent Korona keleti eredetét, és így egy sereg más feltételezés érvényét veszti. A felfedezés olyan nagy horderejű, hogy nem csodálkozunk az esetleges elkövetkezendő heves vitákon.
Mindenkinek, aki e könyvet olvassa, azt ajánlom, hogy többször rágja át magát a szövegen, hiszen nem csak a magyar, de az európai történelem részleges átírását is eredményezheti.
Vissza