A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A szarvasmarha-tenyésztés eredményei 1981

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A szarvasmarha-tenyésztés területén 1981. évben végzett munkánkról, a tenyésztésszervezés fontosabb területeiről és az elért eredményekről az előző évekhez hasonlóan számolunk be.
Az 1981-es év... Tovább

Előszó

A szarvasmarha-tenyésztés területén 1981. évben végzett munkánkról, a tenyésztésszervezés fontosabb területeiről és az elért eredményekről az előző évekhez hasonlóan számolunk be.
Az 1981-es év során minden területen törekedtünk az eljárások és módszerek korszerűsítésére, illetve új eljárások bevezetésének vizsgálatára.
A korábbi években megalapozott tenyésztésszervezési munkánk a hozamok további növekedését eredményezte.
A nagyszámú tejhasznosítású állomány összetételében tovább nőtt a holstein-fríz keresztezésből származó egyedek száma. Arányuk év végén elérte a 65,6%-ot.
Az ellenőrzött tehénállomány átlagos laktációs termelése 176 kg-mal növekedett az év folyamán.
A termelés-ellenőrzés területén 4 megye 4 gazdaságában végeztünk kísérleti méréseket a 12 órás váltakozó befejés alkalmazhatóságának vizsgálatára.
A termelés-ellenőrzés műszaki színvonalának emelése érdekében növeltük a fejőházakban a Tru-Test műszerek számát.
Az év során veszprémi központtal újabb központi laboratóriumot létesítettünk Fejér és Zala megye bevonásával. Megrendeltük az első nagyteljesítményű Milko-Scan tejzsír- és tejfehérje-vizsgáló műszert központi laboratóriumaink részére.
A küllemi bírálók részére tanfolyamot tartottunk és megkezdtük a tisztavérű holstein-fríz állományok küllemi bírálatát. Az év végéig mintegy 16 ezer tehén bírálata történt meg. A törzstenyészetekben végzett szervező és irányító munka ez évben is tovább folytatódott. A törzstenyészetek fajtaösszetétele megfelelt az országos tehénállomány által támasztott igényeknek. A növendék tenyészbikák sajátteljesítmény vizsgálatánál a tejelő tenyészbika-jelöltek 53%-a holstein-fríz, 19,1%-a egyéb tejelő és 37,9% magyartarka volt.
Húshasznosításnál a speciális húsfajták domináltak.
A növendék tenyészbikák ivadékvizsgálati minősítésében tejtermelésnél 69% volt a holstein-frízek aránya. A hústermelőképesség átörökítésére értékelt egyedek 14%-a volt speciális húsfajta.
A tejtermelés ivadékvizsgálatánál a fiatal tenyészbikák párosítását új elvek alapján végeztük.
Az ivadékvizsgálat korszerűsítése érdekében együttműködtünk az Állattenyésztési és Takarmányozási Kutató Központtal és az Állatorvostudományi Egyetemmel. Kidolgoztunk egy, az eddiginél korszerűbb ivadékvizsgálati módszerre vonatkozó javaslatot, amit meghívott elméleti és gyakorlati szakemberek részvételével vitattunk meg. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem