1.062.184

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A számvitel alapjai

Feladatgyűjtemény

Szerző
Budapest
Kiadó: Saldo Pénzügyi Tanácsadó és Informatikai Rt.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 191 oldal
Sorozatcím: Bologna-könyvsorozat (BA)
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 29 cm x 21 cm
ISBN: 978-963-638-229-2
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó


ELŐSZÓ
„A számvitel alapjai" című tárgy ismeretanyagának megismerését és elsajátítását szolgáló FELADATGYŰJTEMÉNY két részből áll.
Az első rész a szemináriumi (gyakorlati) foglalkozások anyagát... Tovább

Előszó


ELŐSZÓ
„A számvitel alapjai" című tárgy ismeretanyagának megismerését és elsajátítását szolgáló FELADATGYŰJTEMÉNY két részből áll.
Az első rész a szemináriumi (gyakorlati) foglalkozások anyagát tartalmazza, a második rész ezzel szemben az önálló - egyéni vagy kiscsoportos - munkának teremti meg a lehetőségét.
A gyakorlati foglalkozások anyaga egy képzeletbeli vállalkozás - COMP-KER Kft. - működését követi végig több időszakon keresztül. Egy-egy időszak több foglalkozás anyagát is átfogja attól függően, hogy a megfigyelés bővítése - az új eszközök és módszerek bevezetése - szükségessé teszi-e azt, vagy nem.
A gyakorlati foglalkozások 12 feladata egymásra épül, az elsajátítandó ismereteket fokozatosan bővíti. Lehetővé teszi a MÉRLEG-ben és a kapcsolódó KÖLTSÉG-, valamint EREDMÉNYKIMUTATÁS-ban való gondolkodást és annak a szintetikus (idősoros és számlasoros) elszámolásban való megjelenítését. Az alapfeladatokat ezért „+" jellel ellátott feladatok is követik. Ez a megoldás egyrészt arra kíván rámutatni, hogy a szintetikus elszámolás nem jelent mást, mint a képekben való gondolkodás más formában történő leképezését a könyvvezetés eszközein (naplón és szintetikus számlákon), másrészt megteremti a lehetőségét annak, hogy a hallgatók szakosodásuktól függően eltérő ütemben és módon sajátítsák el a tőlük elvárt ismereteket. Az alap és a „+" jellel ellátott feladatok szorosan kapcsolódnak egymáshoz - a feladat azonos, csak a megoldás során hasznosított eszközökben van eltérés - ezért a szerzők azt javasolják a hallgatóknak, hogy a gyakorlati foglalkozásokon fel nem dolgozott feladatokat házi feladatként oldják meg. Ez a közelítési mód a gyakorlati foglalkozásokon szerzett ismeretek megerősítését szolgálja.
A gyakorlati foglalkozások anyaga a megoldáshoz szükséges segédleteket is tartalmazza. A PÉLDATÁR-hoz hasonlóan megadja a részfeladatok kiindulási alapját, ezért sok esetben a részfeladat megoldása is megtalálható a FELADATGYŰJTEMÉNY-ben. A feladatok egymásra épüléséből eredően több esetben előfordul, hogy a korábban megoldott feladat megoldásának az a része, amely nem változik az új feladat megoldásában részben kidolgozva jelenik meg az oktatási segédletben. Ezzel a lehetőséggel a szerzők azért éltek, hogy minden egyes feladat megoldása kerek egész legyen, ugyanakkor az összehasonlítást - az új ismeretek által előidézett változatok hatásainak megismerését - is lehetővé tegye.
A FELADATGYŰJTEMÉNY második része 58 megoldatlan feladatot tartalmaz. A feladatok oly módon kerültek csoportosításra, hogy azok kövessék a szemináriumok (gyakorlati foglalkozások) ismeretanyagát. A megoldásokhoz szükséges oktatási segédletek terjedelmi korlátok miatt nem kerülhettek minden egyes feladatnál elhelyezésre, ezért a FEL ADATGYŰJTEMÉNY függelékében mintaként jelennek meg. Ezeket másolással vagy megrajzolással lehet az önálló feladatmegoldás során hasznosítani.
A FELADATGYŰJTEMÉNY-ben szereplő feladatok nem lépik túl a PÉLDATÁR határait, ezért az önálló feladatmegoldások során jelentkező bizonytalanság a szemináriumi anyag és/vagy a PELDATAR áttanulmányozása útján megszüntethető.
A szerzők Vissza

Tartalom


_________1. SZEMINÁRIUM
Tartalomjegyzék
i. Szemináriumi anyag
1. COMP-KER Kft. bemutatása, vagyonelemek tartalmi azonosítása, leltár, mérleg 2
2. Előtársasági időszak (20X0. november hó) gazdasági eseményei 6
3. 20X0. december havi gazdasági események (VÁLTOZÁSMÉRLEG) 10
3+ 20X0. december havi gazdasági események könyvvezetése 14
4. 20X0. december havi gazdasági események újraértelmezése (KÖLTSÉGNEM KIMUTATÁS) 22 4+ 20X0. december havi gazdasági események újraértelmezése költségnem megfigyeléssel 26
5. 20X1. év gazdasági eseményei
(KÖLTSÉGNEM KIMUTATÁS és kapcsolódó EREDMÉNYKIMUTATÁS) 32
5+ 20X1. év gazdasági eseményeinek könyvvezetése költségnem megfigyeléssel és
ahhoz kapcsolódó eredmény megállapítással 38
6. 20X1. év gazdasági eseményeinek újraértelmezése
(KÖLTSÉGVISELŐ - KÖLTSÉGHELY KIMUTATÁS és kapcsolódó EREDMÉNYKIMUTATÁS) 48
6+ 20X1. év gazdasági eseményeinek könyvvezetése költségviselő - költséghely megfigyeléssel és kapcsolódó eredmény megállapítással 52
7. Könyvvezetés alapjai 58
8. 20X2. január havi gazdasági események
(elsődleges költségviselő - költséghely, másodlagos költségnem) 60
9. 20X2. év február - december havi gazdasági események 68
10. 20X2. évi zárlat és a zárlathoz kapcsolódó gazdasági események 76
II. Pénzáramlás vizsgálata (CASH FLOW KIMUTATÁS, TŐKEFORGALMI KIMUTATÁS) 88
12. Likviditás vizsgálata 92
11. Feladatok
Vagyoni elemek tartalmi azonosítása, mérlegösszeállítás (1-14. feladat) 96
Kétszámlasoros elszámolás (15-23. feladat) 108
Költségelszámolás és eredménykimutatás (24-39. feladat) 115
Kombinált költségelszámolás (40-42. feladat) 148
Egyéb, pénzügyi, rendkívüli eredményt érintő tételek és zárás (43-49. feladat) 156
Pénzügyi helyzet vizsgálata (50-53. feladat) 169
Értékelés (54-57. feladat) 173
Teszt (58. feladat) 176
Segédletek 179
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem