1.062.063

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A Számmer Nyomda története

Szerkesztő
Fordító
Grafikus
Fotózta
Székesfehérvár
Kiadó: Szent István Király Múzeum
Kiadás helye: Székesfehérvár
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 48 oldal
Sorozatcím: Szent István Király Múzeum Közleményei D. sorozat
Kötetszám: 229
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 20 cm
ISBN: 963-7390-44-8
Megjegyzés: Fekete-fehér illusztrációkat és kihajtható mellékletet tartalmaz.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Számmer család jelentős szerepet játszott a magyar nyomdászat történetében és Székesfehérvár múlt századi művelődésében. Veszprémi nyomdájuk 1794 és 1938 között, a székesfehérvári 1803-tól... Tovább

Előszó

A Számmer család jelentős szerepet játszott a magyar nyomdászat történetében és Székesfehérvár múlt századi művelődésében. Veszprémi nyomdájuk 1794 és 1938 között, a székesfehérvári 1803-tól 1920-ig üzemelt. Kiadványaik a korszak történéseit, eseményeit, a két város társadalmi és kulturális életét reprezentálják. Sajtójuk alól nagy számban kerültek ki ünnepi- és gyászbeszédek, üdvözlő költemények, színlapok, plakátok, iskolai értesítők. Néhány országos jelentőségű könyv is napvilágot látott. Legismertebb a Mondolat és Vörösmarty Mihály két drámája A' bujdosók, valamint a Csongor és Tünde.
A nyomdaalapító Számmer Mihály 200 évvel ezelőtt vásárolta meg veszprémi műhelyét, ekkor született fia, Számmer Pál és az unoka, Számmer Imre 100 évvel ezelőtt halt meg. Az évfordulók alkalmából rendezett kiállítás a család történetét mutatja be és több mint 1000 féle nyomdatermékből ad válogatást.
A bemutatott művek nagy része a Szent István Király Múzeumban található, a gyűjteményünkből hiányzó nyomtatványokat valamint az iratokat az Országos Széchényi Könyvtártól, az Eötvös Károly Megyei Könyvtártól, a Deák Ferenc Megyei Könyvtártól, a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtártól, a székesfehérvári Püspöki Könyvtártól, a Laczkó Dezső Múzeumtól, a Veszprém Megyei Levéltártól, a Zala Megyei Levéltártól, a Fejér Megyei Levéltártól, és Székesfehérvár Város Levéltárától kölcsönöztük. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem