1.067.081

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

"A sorssal nem lehet tréfálni"

Csontváry Kosztka Tivadar személyiségéről írásai és kézírása alapján

Szerző
Róla szól
Lektor

Kiadó: CEREG-Grafológiai Akadémia
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 137 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 978-615-00-1958-1
Megjegyzés: Színes és fekete-fehér fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg


Csontváry Kosztka Tivadart, a festőművészt, széles körben csodálják, tisztelik a világban, de meglehetősen kevesen ismerik őt, mint gondolkodót, társadalomreformert, életmód-tanácsadót, tudóst és tisztán látó tanítót, látnokot. Viszonylag gazdag - gyakran egymással merőben ellentétes nézőpontú - szakirodalom méltatja a művészetét, de hiányoznak a festő valódi lényét feltáró személyiségelemzések.
Nekünk, utódoknak tanulságos összegezni, hogy milyen adottságok birtokában volt képes teljességgel önerőből felépíteni rendkívüli életművét, s önmaga menedzsereként, sőt „mecénásaként" festeni monumentális panorámaképeit, segítség nélkül, magára hagyatva rendezni nagyléptékű kiállításait és saját kiadásban megjelentetni a világ működéséről szóló felismeréseit. Kézzel írt levelei, töredékekben fennmaradt jegyzetei alapján felidézhetjük őt közvetlen közelről, megismerhetjük sokoldalú lényét, különleges világlátását, meglehetősen bonyolult személyiségét, csodákban bővelkedő élettörténetét.... Tovább

Fülszöveg


Csontváry Kosztka Tivadart, a festőművészt, széles körben csodálják, tisztelik a világban, de meglehetősen kevesen ismerik őt, mint gondolkodót, társadalomreformert, életmód-tanácsadót, tudóst és tisztán látó tanítót, látnokot. Viszonylag gazdag - gyakran egymással merőben ellentétes nézőpontú - szakirodalom méltatja a művészetét, de hiányoznak a festő valódi lényét feltáró személyiségelemzések.
Nekünk, utódoknak tanulságos összegezni, hogy milyen adottságok birtokában volt képes teljességgel önerőből felépíteni rendkívüli életművét, s önmaga menedzsereként, sőt „mecénásaként" festeni monumentális panorámaképeit, segítség nélkül, magára hagyatva rendezni nagyléptékű kiállításait és saját kiadásban megjelentetni a világ működéséről szóló felismeréseit. Kézzel írt levelei, töredékekben fennmaradt jegyzetei alapján felidézhetjük őt közvetlen közelről, megismerhetjük sokoldalú lényét, különleges világlátását, meglehetősen bonyolult személyiségét, csodákban bővelkedő élettörténetét. Magasba nyúló és mélybe zuhanó, energiával telt betűtestei alapján szellemi horizontjának kozmikus távlatait szemlélhetjük.
o
W. Barna Erika könyve húsz év anyaggyűjtésére és kutatási eredményére épül. Fejezetről fejezetre egyre élesebben rajzolódik ki a festő lénye, miközben az olvasó maga is beavatódhat a személyiségfeltárás különleges módszerébe. Összehasonlító vizsgálatokban lehetünk tanúi Csontváry konzseniális párhuzamainak: József Attila, Munkácsy Mihály, Körösi Csorna Sándor és Van Gogh kerül sorra. W. Barna Erika magas szintre emelt írásvizsgálatával kiegészíti a Pap Gábor művészettörténész által megalapozott Csontváry-értést. Lebilincselő olvasmány mindazoknak, akik nyitottak egy felfedező útra, akik árnyaltabb képet szeretnének kapni a festőgéniuszról és az általa ránk maradt szellemi örökségről. Ajánlom minden művészetkedvelő, igényes olvasónak!
Dr. Turai Gábor Kamii, esztéta, művészetfilozófus


'l'l
I

I !

U W. Barna Erika kézíráskutató, grafológus szakértő, grafote-rapeuta, a CEREG-Grafológiai Akadémia vezetője. Kiemelkedő szerepe van az 1980-as évektől újjáéledő mai magyar grafológia arculatának meg-I ^Wf ^HP formálásában. Sokrétű tevékenységét és kutatásait jelzi a három évtizedes aktív szakmai jelenlét: cikkeket és szakkönyveket ír, előadásokat tart, nemzetközi konferenciák előadója, kézíráskiállítások elindítója, szervezője. A Nemzetközi Grafológiai Szabadegyetem rendezvényeinek alapítója, a Nemzetközi Grafológiai Szemle című szaklap alapító- főszerkesztője. Tevékenysége nyomán került be a magyar grafológia a nemzetközi szakmai vérkeringésbe az 1990-es évek elején. 1989-től az ország több egyetemén oktatott, a középiskolákban pedagógusoknak továbbképzéseket, a diákoknak rendhagyó irodalom- és önismereti órákat tartott. Speciális kutatási területe a szellemi elődök (köztük Körösi Csorna Sándor, Petőfi Sándor, József Attila, Csontváry Kosztka Tivadar, E Garcia Lorca) életút vizsgálata. Komplex módszert dolgozott ki a tehetségszűréshez és képességdiagnosztikához, amely-lyel eddig több ezer fiatalnak és felnőttnek nyújtott segítséget a pályaválasztásban és karrierépítésben. Számos magyar cég HR munkáját segítette vezető-és munkatárs kiválasztásban. 2010-től a Százak Tanácsának tagja. Eddig 11 könyve jelent meg. Köztük a legjelentősebbek: Beszél az írás (4. kiadás: 2008), A grafote-rápia alapjai (2. kiadás 2007), Grafológia a korszerű személyügyi munkában (2001), Kézírás és karrier (2011), A kézírás teremtő hatalma (2016), Kézírás és képiség (2017), A hétszer született költő (2018). Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza

W. Barna Erika

W. Barna Erika műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: W. Barna Erika könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem