1.068.961

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A Shackleton-modell

Déli-sarki expedíció mint vezetéselmélet

Szerző
Szerkesztő
Fordító
Budapest
Kiadó: HVG Kiadó Zrt.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 302 oldal
Sorozatcím: HVG Könyvek
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 14 cm
ISBN: 978-963-9686-62-5
Megjegyzés: Néhány fekete-fehér fotóval.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Úgy tartják, Sir Ernest Shackleton volt "a legnagyszerűbb vezető, aki valaha élt ezen a földön", mert megmentette 27 fős legénysége életét, amikor zátonyra futottak az Antarktiszon, és ott ragadtak majdnem két évre. Margot Morrel Shackleton - kutató és Stephanie Capparell, a The Wall Street Journal újságírója összefogtak, hogy a neves sarkkutató kalandjain és megpróbáltatásain keresztül bemutassák Shackleton zseniális vezetői képességeit és örökérvényű módszereit - amelyeket bárki elsajátíthat.
Elsőre talán különösnek tűnik, hogy egy felfedezőtől tudhatunk meg a legtöbbet a vezetéselméletről, de a gyakorlatban már bebizonyosodott, hogy módszerei nem csupána túlélést jelentették társai számára. Shackleton vezetői leckéiből tanult a későbbiekben többek között az USA haditengerészetért felelős minisztere, az Apollo-13 parancsnoka, a TheStreet.com üzleti portál társalapítója. A szerzők, most először, részletes elemzéssel tárják fel, mi a titka Shackleton vezetői sikereinek, az... Tovább

Fülszöveg

Úgy tartják, Sir Ernest Shackleton volt "a legnagyszerűbb vezető, aki valaha élt ezen a földön", mert megmentette 27 fős legénysége életét, amikor zátonyra futottak az Antarktiszon, és ott ragadtak majdnem két évre. Margot Morrel Shackleton - kutató és Stephanie Capparell, a The Wall Street Journal újságírója összefogtak, hogy a neves sarkkutató kalandjain és megpróbáltatásain keresztül bemutassák Shackleton zseniális vezetői képességeit és örökérvényű módszereit - amelyeket bárki elsajátíthat.
Elsőre talán különösnek tűnik, hogy egy felfedezőtől tudhatunk meg a legtöbbet a vezetéselméletről, de a gyakorlatban már bebizonyosodott, hogy módszerei nem csupána túlélést jelentették társai számára. Shackleton vezetői leckéiből tanult a későbbiekben többek között az USA haditengerészetért felelős minisztere, az Apollo-13 parancsnoka, a TheStreet.com üzleti portál társalapítója. A szerzők, most először, részletes elemzéssel tárják fel, mi a titka Shackleton vezetői sikereinek, az eredményt pedig bárki sikerrel hasznosíthatja - aki vezető az élet bármely területén. Vissza

Tartalom

Ajánlás a magyar kiadáshoz15
Alexandra Shackleton: Előszó19
Bevezetés23
1. fejezet: Vérbeli vezető39
Shackletonnak az otthonról hozott családi értékek segítettek kialakítani egyedülállóan haladó szellemű vezetési stílusát. Igazi úttörő lett, aki a rossz tapasztalatokból kovácsolt értékes tanulságokat. Ragaszkodott a tisztes versenyhez egy olyan üzleti környezetben, amely gyakorta megkövetelte a felek közti együttműködést.
Richard Danzig, az Egyesült Államok haditengerészetért felelős minisztere szerint Shackleton széles körű kulturális érdeklődése a körültekintő vezetés egyik fő alkotóeleme.
2. fejezt: A toborzás művészete81
Shackleton tapasztalt legénységet akart toborozni. A felvételi beszélgetések nem a szokásos módon zajlottak, mert ő egyedülálló tehetségeket keresett. Csapatának kulcsfigurája a másodparancsnok volt. Optimista, derűs emberekkel akarta körülvenni magát, és a lehető legjobb fizetést és felszerelést kínálta nekik szolgálataikért.
James Cramer Shackleton példaértékű optimizmusának köszönheti, hogy befektetési alapja és a TheStreet.com megmenekült a korai bukástól.
3. fejezt: A bajtársiasság szelleme115
Mielőtt cselekedett volna, Shackleton mindig mindent alaposan megfigyelt. Kialakította a munka rendjét és menetét, így mindenki tudta, hol a helye. FElszámolta a hagyományos hierarchiát. A legénységével tisztességesen bánt. Közvetlen, baráti hangulatú összejövetelekkel erősítette a csapatszellemet.
Eric Miller, a Donaldson, Lufkin & Jenrette vezető tanácsadója szerint Shackleton stratégiája remekül illik a mai munkahelyek világába.
4. fejezet: Mindenkiből a legjobbat143
Shackleton vezetőként a példamutatás híve volt. Megértette és elfogadta legénységének csípős megjegyzéseit és gyengeségeit. Négyszemközti beszélgetésekkel alakított ki személyes kötődést az embereivel. Mindig hajlandó volt segíteni másoknak munkájuk elvégzésében, így sikerült elérnie, hogy mindenki kihozza magából a maximumot.
Luke O'Neill vezeti a New England-i Shackleton Schoolt, melynek célja a gyakorlatba átültetni Shackleton üzenetét az egyéni teljesítményről.
5. fejezet: Hatékony vezetés válság idején171
Shackleton mindenkivel tudatta, hogy ő a főnök, és ő biztos a sikerben. A nézeteltéréseket úgy szüntette meg, hogy az elégedetlenkedőket maga mellett tartotta. Elérte, hogy emberei ne a múlton rágódjanak, hanem csak a jövővel foglalkozzanak. Sokat tett a jó hangulat megőrzéséért. Néha úgy vezetett, hogy egyszerűen nem csinált semmit.
Jeremy Larken, az Octo Ltd. ügyvezető igazgatója Shackleton módszerét mint a válságok intelligens megoldásának modelljét használja.
6. fejezet: Jó csapatok nehéz feladatokra205
Shackleton minden csapatában igyekezett megteremteni a tehetség és a szakértelem egyensúlyát. Odafigyelt rá, hogy egyik csapata se maradjon el a többitől. Mindig megerősítette a leggyengébb láncszemet. Elérte, hogy a csapatok segítsék egymást.
James Lovell, az Apollo-13 parancsnoka úgy látja, Shackleton és ő hasonlóképpen vezették ki legénységüket a válságból.
7. fejezet: Akadályokon át a cél felé235
Shackleton vállalta a felelősséget az egész expedícióért. Bármilyen óvatos volt is, néha túl nagy kockázatott vállalt. Valami mindig folytatásra ösztönözte. Sosem veszett el a részletekben. Ha kellett, félretette saját munkáját, hogy másoknak segítsen.
Mike Dale, a Jaguar észak-amerikai divíziójának nyugalmazott vezetője arra használta Shackleton történetét, hogy az értékesítőket nagyobb teljesítményre ösztönözze.
8. fejezet: Örökül hagyott tapasztalatok263
Shackleton vezetőként hatással volt legénységének egész további életére. Története generációkon átível. Sokat tett hozzá a vezetés tudományához. Az úttörőkre gyakorolt hatása új távlatokat nyitott meg. Példája nyomán társadalmi változások indulhatnak el. Így látjuk ma Shackleton sikerét.
Shackleton legénysége275
Köszönetnyilvánítás281
Bibliográfia287
Név- és tárgymutató295
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem