Előszó
A ritmikus sportgimnasztika mozgásanyagának rendszerezésére az utóbbi években többféle elgondolás látott napvilágot.
A Testnevelési Főiskola Torna Tanszékén egyeztetve a ritmikus sportgimnasztika...
Tovább
Előszó
A ritmikus sportgimnasztika mozgásanyagának rendszerezésére az utóbbi években többféle elgondolás látott napvilágot.
A Testnevelési Főiskola Torna Tanszékén egyeztetve a ritmikus sportgimnasztika szaknyelvét a gimnasztikában elfogadott szaknyelvvel, kibővítve azt a sportág speciális szakkifejezéseivel, összeállítottuk és megírtuk a sportág mozgásanyagát.
E könyv az előkészítő szabadgyakorlatokkal foglalkozik. Ezt követi majd a Fő-gyakorlatok technikai ismereteit és oktatását tartalmazó tankönyv, valamint a Kéziszergyakorlatok című tankönyv.
Az előkészítő gyakorlatok feladata a testi képességek fejlesztése és ezzel együtt a mozgásszervek: izmok, csontok, izületek stb. tökéletesítése, amely.alapot ad a sportág magasabbszintü elsajátításához, valamint a mozgásműveltség megteremtéséhez. Segítséget szeretnénk adni elsősorban a testnevelő tanároknak, az iskolai ritmikus sportgimnasztika tantervi anyagának megtanításához, valamint az edzőknek az egyesületekben és Művelődési Házakban folyó sportági oktatáshoz. Az egymásra épülő egyszerű és összetett alapgyakorlatok segítségével a gimnasztikában jártas szakember, a mozgásformák számtalan változatát tervezheti meg.
A könyv tartalmazza:
- a mozgásanyag felosztását, a helyes szaknyelvi kifejezéseket,
- elméletet, módszertant, az előforduló hibákat és az esetleges segítségadást,
- az egyes gyakorlatcsoporton belül, az alaphelyzeten tűi, bőséges példatárat adunk a kar, törzs, láb mozgásváltozataira.
Vissza