1.062.087

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A remény rabjai (dedikált példány)

Gróf Batthyány Lajos és kora/Irodalmi antológia

Szerkesztő
Róla szól
Budapest
Kiadó: Zrínyi Kiadó
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 226 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 13 cm
ISBN: 978-963-327-447-7
Megjegyzés: Az egyik szerkesztő, Eszes Máté által dedikált példány.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Írószövetség közös irodalmi pályázata központi témájául gróf Batthyány Lajos születésének 200. évfordulóját választotta. Batthyány elfogatása, bebörtönzése és a koholt vádak alapján lefolytatott per eseményei szolgálnak hátterül az antológia írásainak.
Csák Gyula A remény rabjai című hangjátéka az időbeli távolság legyőzésével fordulatos fikcióban varázsolja elénk a jellemeket és a történelmi pillanatokat. Pusztaszeri László történelmi esszéjében az 1849 májusában lezajlott budai ostromot mint az újkori magyar honvédő háborúk leglátványosabb s egyben legvitatottabb eseményét tárja az olvasó elé. Legányi Marianna életrajzi monográfiájában Batthyány életeseményeinek hív lenyomatát adja. A történelmi drámák, drámai monológok szerzői, Tompa Z. Mihály, Oláh András és Horváth Lajos az egykori események konfliktusainak kiemelésére építenek. A válogatás hagyományaihoz híven költői műveket is közread. Györe Imre "valóságlényegű" Széchenyi-monológja... Tovább

Fülszöveg

A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Írószövetség közös irodalmi pályázata központi témájául gróf Batthyány Lajos születésének 200. évfordulóját választotta. Batthyány elfogatása, bebörtönzése és a koholt vádak alapján lefolytatott per eseményei szolgálnak hátterül az antológia írásainak.
Csák Gyula A remény rabjai című hangjátéka az időbeli távolság legyőzésével fordulatos fikcióban varázsolja elénk a jellemeket és a történelmi pillanatokat. Pusztaszeri László történelmi esszéjében az 1849 májusában lezajlott budai ostromot mint az újkori magyar honvédő háborúk leglátványosabb s egyben legvitatottabb eseményét tárja az olvasó elé. Legányi Marianna életrajzi monográfiájában Batthyány életeseményeinek hív lenyomatát adja. A történelmi drámák, drámai monológok szerzői, Tompa Z. Mihály, Oláh András és Horváth Lajos az egykori események konfliktusainak kiemelésére építenek. A válogatás hagyományaihoz híven költői műveket is közread. Györe Imre "valóságlényegű" Széchenyi-monológja vallomás az életről, reményekről, kudarcokról és a Hazáról. Szarka István költeménye Aradról a forradalmi honvédő háború hőseinek megrendítően szép megidézése. Kelemen Erzsébet a Batthyány-dokumentumokat dolgozta fel, Prohászka László pedig a vértanú emlékjeleit vette számba Budapesten és Dunántúlon.
Antológiánkat jó szívvel ajánlom az olvasók figyelmébe, azzal a meggyőződéssel, hogy érdemes művekben ad számot történelmünk és irodalmunk talán legvonzóbb korszakáról. Vissza

Tartalom

Eszes Máté: Előszó 5
Legányi Marianna: A reformkor kiemelkedő egyénisége, gróf Batthyányi Lajos (tanulmányrészlet) 11
Tompa Z. Mihály: Az örök gróf (dráma) 60
Kelemen Erzsébet: Tiszta szándék (dokumentumok, részlet) 103
Pusztaszeri László: Egy romantikus ostrom fény-árnyékai (filmesszé) 106
Oláh András: Batthyány (dráma) 131
Szarka István: Arad (szonettkoszorú) 148
Csák Gyula: A remény rabjai (hangjáték) 156
Györe Imre: Sz. utolsó elmefutásai (monológ) 179
Horváth Lajos: Blanka (monodráma) 194
Prohászka László: Batthyány Lajos emlékjelei Budapesten és a Dunántúlon 211

Témakörök

Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem