Előszó
JEGYZET
Az igazság gyakran sokkal meglepőbb és különösebb minden kitalált történetnél, úgy, hogy az író szinte kockáztatja a jóhírnevét, ha megpróbál egyszer igazat írni, kivált, ha meg is...
Tovább
Előszó
JEGYZET
Az igazság gyakran sokkal meglepőbb és különösebb minden kitalált történetnél, úgy, hogy az író szinte kockáztatja a jóhírnevét, ha megpróbál egyszer igazat írni, kivált, ha meg is mondja, hogy amit leírt, igaz.
Éppen ezért előre megmondja a szerző, hogy ebben a könyvben csak a leghihetetlenebb és legképtelenebbnek látszó dolgok estek meg igazában, noha az egész történet mind a mellett a tiszta valóságon alapul.
A dráma valamennyi szereplőjét az életből vettem, ami ezeken a lapokon történik velük, valóban megtörtént, csak az időpontokat és a helyeket változtattam meg. így például való igaz az a hihetetlen jelenet, hogy egy ember megmenekült az amerikai börtönökből és egy éjszakán át a hatalmában tartotta, ellenőrizte és kormányozta az egész óriási fegyházat. Az oklahomai fegyintézetben esett ez meg, 1920 december 8-án, amikor a 17,556. száma rab, akinek Thomas Slaughter volt a neve, pontosan úgy cselekedett, mint ennek a történetnek a hőse.
Valóban fején találta a szöget Wilde Oszkár, hogy: "A képzelet nem meri elérni az igazság fantáziáját..."
Utóvégre azonban nem mindegy, hogy igaz-e a történet, vagy nem? Fontos csak az, hogy érdekes legyen!
Vissza