Előszó
Ez a könyv tényekről szól, nem elméletekről. Szerzője a legkitűnőbb elméleteket is csupán munkahipotéziseinek tekinti, és addig használja fel őket, amíg újabb, jobb elmélet nem tűnik fel. A legfontosabb - a lényeges: a tény, - az elmélet csupán eszköze a tények felderítésének. A legnagyobb kutatók, gondolkodók egyetlen elmélethez sem ragaszkodnak, még a nekik legkedvesebbhez sem, - bármikor készek elvetni, ha egy jobb mutatkozik, - akár ők maguk, akár mások fedezték azt fel. Ez a filozófia igazi szelleme.
Való igaz, ez a könyv dogmatikusnak látszik, azaz nem érvel, mert szerzője ezt a módot találta legmegfelelőbbnek, legcélravezetőbbnek, mentesnek mindenféle elméletszövevénytől és a viták futóhomokjától. Inkább vállalja tehát a dogmatizmus vádját, de a rábízott üzenetet azon a módon kívánja közölni önökkel, amely a legtöbbjükhöz jut el, tehát a leghasznosabb.
A tények, amelyeket e könyv közöl, igazak, - önök is be tudják bizonyítani ezt a gyakorlatban, ha követik az instrukciókat. S ez végül is több, mint bármilyen meggyőző, - de nem bizonyítható állítás.
Legjobban akkor használják a könyvet, ha tanításait azonnal elkezdik átvinni a gyakorlatba. Ne elégedjenek meg azzal, hogy megállapításaival intellektuálisan egyetértenek, - hanem lássanak munkához: cselekedjenek! Ez a módja annak, hogy hasznát vegyék a könyvnek, hogy megérje az árát.
A szerző hatalmas természeti erő kezelését adta önöknek, a többit önöknek kell megtenni. Az utat megmutatta, de lépni már önöknek kell. Kinyitotta az ajtót, a belépés már önökön múlik. Kérjük az olvasót, ismerkedjék meg mindegyik gyógyításmóddal e könyvben, mielőtt elhatározza, hogy melyiket szándékozik használni. A legbölcsebben az cselekszik, aki mindegyikből vesz egy kicsit és nem köti magát egy határozott módszerhez.
Vissza