1.052.843

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A mindenség ölében

Kiállítási katalógus/Velekei József Lajos kiállítása a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Skanzen Galériájában 2007. március 31-május 27.

Szerkesztő
Fordító
Grafikus
Fotózta

Kiadó: Szabadtéri Néprajzi Múzeum
Kiadás helye: Szentendre
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 15 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar   Angol   Német  
Méret: 28 cm x 21 cm
ISBN: 978-963-7376-49-8
Megjegyzés: Kiállítási katalógus. Színes fotókkal, reprodukciókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Velekei József Lajos tárlata és egész alkotói tevékenysége kapcsán használhatjuk az "összművészet" kifejezést, hiszen szobrokat, festményeket, grafikákat egyaránt készít. Sőt ezeket a... Tovább

Előszó

Velekei József Lajos tárlata és egész alkotói tevékenysége kapcsán használhatjuk az "összművészet" kifejezést, hiszen szobrokat, festményeket, grafikákat egyaránt készít. Sőt ezeket a kiállítótérben meghatározott koncepció szerint installálja. De ne gondoljuk, hogy az "összművészet" modern megfogalmazás. Bár a szókapcsolat viszonylag újkeletű (XX. századi találmány), de amit jelöl, az a legősibb művészetfogalomra utal. Hiszen eredetileg a művészet egységet jelentett, egy és oszthatatlan volt. Az ősi időkben, amikor még nem létezett a modern korok értelmezése szerinti, tudatos művészetfelfogás, akkor az általunk utólag a művészet fogalomkörébe sorolt képek, tárgyak eredendően a varázslás körébe tartoztak. Tehát a mai fogalmainkkal "művészetnek" nevezett tevékenység mágia, annak művelője a mágia mestere, sámán volt. Ehhez az ősi művészetértelmezéshez kapcsolhatók Velekei József Lajos alkotásai műfajtól függetlenül, legyenek azok akár szobrok, akár festmények, illetve grafikák.
A címben használt 'votum profanum' (profán fohász) kifejezés is utal Velekei József művészetének legalapvetőbb sajátosságára. Arra, hogy a legősibb és legtermészetesebb, minden modorosságtól és mesterkéltségtől mentes eszközökkel szakrális, pontosabban mágikus műveket hoz létre. Ezt címével is jelzi Mágia szobra, amely az átalakulásról, a metamorfózisról szól. Az ember repülés iránti vágyának beteljesüléséhez vezető útról. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem