1.062.087

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem évkönyve 1958

Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Fennállásának - pontosabban: marxista egyetemmé történt átszervezésének tízéves évfordulója alkalmával bocsátja útjára a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem 1958. évi évkönyvét. Mint hazánk... Tovább

Előszó

Fennállásának - pontosabban: marxista egyetemmé történt átszervezésének tízéves évfordulója alkalmával bocsátja útjára a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem 1958. évi évkönyvét. Mint hazánk egyetlen közgazdaságtudományi főiskolája számadással tartozunk dolgozó népünknek oktatói és kutatói munkánkról s így az egyetem tizedik, megünnepelt születésnapja egyben a beszámolás napja is. Ezt a feladatott szolgálta az évforduló alkalmával tartott tudományos ülésszak munkája, egyetemünk számos hallgatójának önálló tanulmányát bemutató tudományos diákkonferencia, s ennek jegyében tartottuk ünnepünket is.
Számonkérés és számadás: mi magunk álltunk a mérlegen, tízéves tevékenységünk, eredményeink, hibáink és tévedéseink; hogyan gazdálkodtunk azzal a nagy bizalommal és azokkal a jelentős anyagi eszközökkel, amelyekkel szocializmust építő népünk munkánkat támogatta; hogyan járultunk hozzá neveltjeinkkel, a már végzett hallgatóinkkal a népgazdaság növekvő szakemberigényeinek kielégítéséhez; hogyan oldottuk az egyetemünkre bízott ifjak tudatába a marxizmus-leninizmus tüzét és a szakképzett közgazdász tudományos igényességét; hogyan oldottuk meg a kutatás ránkeső feladatait?
A tízéves évforduló megnyitó ünnepsége alkalmából dr. Haász Árpád egyetemi beszédének elhangzása után (a beszédet tanulmányaink között hozzuk) egyetemünk minden munkatársa és barátja örömmel hallotta Benke Valéria művelődésügyi miniszter üdvözlő beszédét, melyben többek között a következőket mondta:
"Kívánom, hogy az egyetem tanárai és hallgatói - méltóan egyetemünk nevéhez és első rektorának, Rudas László elvtársnak emberi példájához -, a marxizmus-leninizmus tudományától, igazságától mélyen áthatott, erős meggyőződésű, felelősségteljes harcosai legyenek társadalmunk anyagi és erkölcsi felemelkedésének, szocialista fejlődésünknek.
Kívánom, hogy munkájuk és harcuk gazdag gyümölcsöket hozzon mindnyájunk tiszta örömére, egyetemünk és szocialista hazánk dicsőségére." Vissza

Tartalom

Előszó3
Farkas Sándor: Marx Károly tanításainak elterjedése Magyarországon 1867-19195
Dr. Haász Árpád: Egyetemünk szerepe a népgazdaság és a közgazdaságtudomány területén43
Dr. Wilcsek Jenő: Az árrendszer egyes elvi kérdései57
Dr. Szabó Kálmán: A gazdasági fejlődés tervszerűségének természetéről77
Dr. Fekete Ferenc: A mezőgazdaság természeti-technológiai sajátosságai és közgazdasági mérlegelésük néhány kérdése107
Dr. Fogaras István: Számvitel a vezetés szolgálatában129
Dr. Pach Zsigmond Pál: A feudális földjáradék formaváltozásai a nyugateurópai agrárfejlődésben147
Dr. Vajda Imre: Anglia és a sterlingövezet a világkereskedelemben165
Dr. Varga István: Profitráta és tőkés üzletpolitika195
Dr. Berend T. Iván: Az állami beavatkozás háborús rendszerének főbb vonásai Magyarországon a II. világháború idején221
Dr. Krekó Béla: A szállítási problémáról249
A cikkek rövid orosz nyelvű kivonata273
A cikkek rövid német nyelvű kivonata283
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem