Előszó
Részlet a 7. oldalról:
Pontosan öt esztendőnek előtte jelent meg az Adattár. Az akkor még le nem zárt kiadványok azóta megállapított adatai, az időközben megjelent 40 levélbélyeg-, 7 légiposta-, 1...
Tovább
Előszó
Részlet a 7. oldalról:
Pontosan öt esztendőnek előtte jelent meg az Adattár. Az akkor még le nem zárt kiadványok azóta megállapított adatai, az időközben megjelent 40 levélbélyeg-, 7 légiposta-, 1 repülőalap, 3 portóbélyegsorozat és kiadvány felöl nagy és sürgető az érdeklődése a magyar bélyeggyűjtő társadalomnak.
Halaszthatatlan immár az Adattár eme új kötetének a szükséges kiegészítéseket, pótlásokat, s az újan megjelent bélyegeket tárgyaló kiadása.
Az Adattár jól bevált rendszerét fenntartom. Bővítem általában - ahol az megokolt - a fejezetet, a bélyegképek leírását, az árusítás mikéntjét, a bélyeggel szorosan összefüggő alkalmi bélyegzők megjelölését. Felvettem mindenhol az elsőnapi bélyegzőt használt postahivatalt, a bélyegre vonatkozó rendeleteket.
Kényszerítő körülmények miatt egyelőre még kihagytam a felülnyomásra került pengő-fillér értékű bélyegek példányszámát. A Hadvezérek, Szt. Margit-emlék, Magyar Nagyasszonyok bélyegei, a II. barnásvörös portók, amint tudjuk, többszörösen is felülnyomásra kerültek. Az eredeti, a felülnyomás útján előállított, a felülnyomás nyomdai művelete alatt használhatatlanná vált bélyegek példányszámának megállapítása ám megtörtént, az egybevetés során azonban olyan adatok merültek fel, amik a kihozott eredeti példányszámok helyességét aggályossá teszik egyes címleteknél. Ezért mindnek szabatos, vagy a lehetőségekhez mért valószínűséggel felderítése még be nem fejezhető.
Az 1943-1944-ben megjelentek más részénél, a posta irányában a leszámolás a közbejött háborús események folytán nem történt meg. Ezért biztos adatokkal még nem rendelkezhetünk.
Vissza