Előszó
Az 1929-ben életre hívott Magyarok Világkongresszusának VIII. munkálataira 2012. augusztus 15-20. között került sor. A világkongresszus nyitóalkalmára Ópusztaszeren, a Nemzeti Történeti Emlékparkban augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján került sor, ahol emlékfát ültettek magyar és nem magyar embereknek, akik elévülhetetlen érdemeket szereztek a magyar nemzet szolgálatában. Közöttük van a jelen kötetben is hivatkozott Magyar Adorján, Dr. Baráth Tibor, Dr. Nagy Sándor és Árva Vince atya.
A nemzetstratégiai jellegű Nyitó-konferenciára augusztus 16-án, Budapesten, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gólyavár permében került sor.
A Záró-konferenciára, amely a világkongresszus legfontosabb határozatait hivatott elfogadni, augusztus 20-án, Szent István napján Budapesten, a Magyarok Világszövetsége székházának Széchenyi termében került sor.
Eközben három napon keresztül zajlott a Jövő a Szent Korona jegyében című nemzetstratégiai konferencia, és további kilenc szakmai konferencia.
A Magyarok VIII. Világkongresszusa keretében elhangzott előadásokat két kötetben hozzuk nyilvánosságra. Az első kötetet teljes egészében a nemzetstratégiai konferenciának, valamint a nemzetstratégiai jellegű Nyitó- és Záró-konferenciának szenteljük. A kötet a Magyarok Világszövetsége elnökének a világkongresszust előkészítő Alapvetés című írásával kezdődik, majd következik a világkongresszus Zárónyilatkozata, és ezt követően a Magyarok VIII. Világkongresszusának legmaradandóbb alkotása, a magyar nemzet új meghatározása, avagy a nemzet új, magyar meghatározása, magyarul és angolul. A kötet második része a Nyitó-konferencia három legjelentősebb előadását tartalmazza, Kocsis István a Szent Korona misztériumát és tanát egybefoglaló 7 részes előadását, Drábik Jánosnak a magyarság és a zsidóság viszonyát taglaló dolgozata, majd Orosz Mihály Zoltán értekezése a magyar-cigány viszonyról. A kötet harmadik része a háromnapos nemzetstratégiai konferencián elhangzott, és írásban is 2012. szeptember 20-ig benyújtott dolgozatokat tartalmazza.
Vissza