Előszó
Tisztelt Olvasóim, Tisztelt Bírálóim!
Nehéz és merész dolog, olyan tudományos tárgykörről véleményt alkotni, beszélni, írni róla, aminek nincs kialakult tudományos álláspontja. Munkámat,...
Tovább
Előszó
Tisztelt Olvasóim, Tisztelt Bírálóim!
Nehéz és merész dolog, olyan tudományos tárgykörről véleményt alkotni, beszélni, írni róla, aminek nincs kialakult tudományos álláspontja. Munkámat, próbálkozásomat, a világ legégetőbb olyan keresztrejtvényéhez hasonlítanám, amelyben a rövid sorok nagyrészének a megfejtése rendelkezésünkre áll. Ezek az ismert adatok a munkám, rendszerem elkészítésénél, mint információk jelentkeznek és az a feladatuk, hogy segítségemre legyenek a hosszú sorok, a nagy ismeretlenek megfejtésében.
A kutatások világában nem ismeretlen módszer, úgy körülbástyázni egy megoldandó feladatot, hogy annak fókuszában megjelenjék a keresett ismeretlen. Én ebben a tanulmányomban a világ egyik legnagyobb ismeretlenjének a meg fejtésével foglalkozom. Közelebbről; a növényi, emberi és állati sejtek életrendszerével, sugártitkaival. Az a meggyőződésem ugyanis, hogy a sejtek életrendszerének megfejtését sürgeti az idő. Ezzel kapcsolatban sehogysem tudom összeegyeztetni azt, hogy hamarabb eljutottunk a holdra, a világűrbe, sőt hamarabb feltaláltuk, hogy miként is lehetne magunkat pillanatok alatt kiirtani a földről, mint azt, hogy szenvedő alanyú szervezetünk sejtjeinek életmechanizmusát megismerjük. Ide tartozik az is, hogy a fejlődés mai fokán nem tudom elfogadni azt az álláspontot, hogy a tárgykör szerteágazó volta, nem teszi lehetővé egy sejtéletrendszer összeállítását.
Sokáig, az élő sejtek felnagyításától várták a kutatók, hogy bele fognak látni a sejtek életműködésébe. Ez a várakozásuk azonban a legtökéletesebb mikroszkópiai felnagyításokkal sem vezetett eredményre. Talán a sikertelenség az oka, hogy a kutatók nem mernek ehhez a kérdéshez hozzányúlni, még kevesebbet próbálkozásaikról nyilvánosságra hozni. Hogy én mégis ezt teszem, annak az a fő oka, hogy sürget az idő és valakinek el kell kezdenie, hazai viszonyaink között is ezzel a tárgykörrel foglalkozni. Mindezek előrebocsájtásával foglalkozom ezzel a tanulmányomban és közvetett módon, a bekerítési módszerrel keresem a sejtek életműködés mechanizmusának a megfejtését. Ezen tárgykörön belül, szeretném megtalálni életünk legnagyobb egészségügyi problémájának a kóros sejtszaporodások kórokának a megfejtését is; azt, hogy egyes sejtek milyen alapon térnek le az egészséges életműködés útjáról. E sorsdöntő kérdéssel, a sejtek kóros elfajulásával azonban érdemben addig nem foglalkozhatunk, amíg sejtjeink egészséges életmechanizmusa ismeretlen előttünk.
Munkám nyilvánosságrahozását azzal indokolom, hogy ugy érzem megtaláltam a feszültségekben a sejtéletrendszernek azt a világmodelljét, amelyre felhívhatom a kutató szakemberek figyelmét, ezen belül pedig a mai gondterhes időkben mindnyájunkat érdeklő sugárveszélyeztetettségnek a sejtekben végbemenő alapokaira is rámutathatok.
Vissza