1.067.669

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A keresztény művészet lexikona

Szerkesztő
Fordító
Budapest
Kiadó: Corvina Kiadó Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Vászon
Oldalszám: 328 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-13-5316-8
Megjegyzés: Fekete-fehér ábrákkal, fotókkal, reprodukciókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg

Majd kétezer év európai művészetére gyakorolt meghatározó hatást a keresztény vallás. A Bibliából - az Ó- és Újszövetségből - származnak a legfontosabb ábrázolási témák, de szentek legendái, apokrif iratok, egyházatyák írásai, himnuszok és szertartási szövegek egyaránt forrásul szolgálhattak freskók vagy táblaképek, miniatúrák vagy faragványok gondolati tartalmának kialakításához. A középkor, a reneszánsz, a barokk embere gyerekkorától, az egyházi szertartások résztvevőjeként, prédikációkat hallgatva, a templomok falképeit, üvegablakait, szobrait, oszlopfőit nézegetve, szinte észrevétlenül jutott annak a tudásanyagnak a birtokába, amelynek segítségével értelmezni tudta a látottakat. Ez a tudás később lassacskán feledésbe merült. Racionális, minden területen a dolgok megértésére törekvő korunkban sürgetően támadt fel annak az igénye, hogy áttekintse, rendszerezze és magyarázza a keresztény kultúrkör alkotásainak témáját, szimbólumait, az egyes alakok felismerésére szolgáló... Tovább

Fülszöveg

Majd kétezer év európai művészetére gyakorolt meghatározó hatást a keresztény vallás. A Bibliából - az Ó- és Újszövetségből - származnak a legfontosabb ábrázolási témák, de szentek legendái, apokrif iratok, egyházatyák írásai, himnuszok és szertartási szövegek egyaránt forrásul szolgálhattak freskók vagy táblaképek, miniatúrák vagy faragványok gondolati tartalmának kialakításához. A középkor, a reneszánsz, a barokk embere gyerekkorától, az egyházi szertartások résztvevőjeként, prédikációkat hallgatva, a templomok falképeit, üvegablakait, szobrait, oszlopfőit nézegetve, szinte észrevétlenül jutott annak a tudásanyagnak a birtokába, amelynek segítségével értelmezni tudta a látottakat. Ez a tudás később lassacskán feledésbe merült. Racionális, minden területen a dolgok megértésére törekvő korunkban sürgetően támadt fel annak az igénye, hogy áttekintse, rendszerezze és magyarázza a keresztény kultúrkör alkotásainak témáját, szimbólumait, az egyes alakok felismerésére szolgáló attribútumokat. Ennek - az immár egy évszázada folyó - tudományos munkának az eredményét napjainkban szinte minden nyelven népszerű ismeretterjesztő formába foglalják, hogy ezzel is megkönnyítsék a műemlékeket járó, múzeumlátogató turisták és mindazok dolgát, akik a képzőművészetek iránt érdeklődnek.
A Keresztény művészet lexikona tehát a keresztény művészet szimbólumvilágába vezeti be az olvasót. Címszavainak kiindulópontja minden esetben a látvány: az ábrázolás egy-egy jellegzetessége alapján ad kulcsot valamely téma vagy személy felismeréséhez. A lexikon a neves Herder Verlag gondozásában megjelent mű fordítása, de a Corvina magyar szakemberek közreműködésével kiegészítette hazai vonatkozású címszavakkal. A jobb használhatóság érdekében növeltük a példák számát is, nem feledkezve meg a Magyarországon őrzött alkotásokról sem.
A szöveget rajzok, részletesen kommentált képanyag, valamint az ábrázolások alapjául szolgáló bibliai helyek jegyzéke egészítik ki. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem