Előszó
Tisztelt Olvasó!
Engedje meg, hogy a 155 éve alapított Pesti Kereskedelmi Akadémia mai szakmai és szellemi örökösének számító Kereskedelmi Intézeti Tanszék vezetőjeként, figyelmébe ajánljam ezt a...
Tovább
Előszó
Tisztelt Olvasó!
Engedje meg, hogy a 155 éve alapított Pesti Kereskedelmi Akadémia mai szakmai és szellemi örökösének számító Kereskedelmi Intézeti Tanszék vezetőjeként, figyelmébe ajánljam ezt a kiadványt!
GfK Hungária Piackutató Intézettel közösen szervezett szakmai konferenciánkra olyan előadókat hívtunk meg, akik személyükben is megtestesítik a kereskedelmi szakma legmagasabb szintjét Magyarországon, a kiskereskedelem, a logisztika, a B2B, a nemzetközi kereskedelem, a marketing, a tőzsdei kereskedelem, vagy éppen a tőkepiac és a kereskedelem-finanszírozás jeles képviselőjeként. Előadóink neves cégek, kutatóintézetek, bankok országosan és nemzetközileg is ismert reprezentánsai, akiknek írásai a tanszék oktatóinak munkáival egy kötetbe foglalva valóban a szakma és a felsőoktatás elengedhetetlen kapcsolatát szimbolizálják.
Tanszékünk a jelen kiadványban szereplő témakörök, és az azok kiegészítéseként meglévő komplex kereskedelmi szakmai tudást igyekszik átadni az általunk menedzselt képzésekben, reményeink szerint napról napra magasabb színvonalon és nagyobb sikerrel. A konferencia előadói rendszeres vendégtanáraink, a Szakmai Tanácsadó Testületünk tagjai, illetve szaktársaink és barátaink, akik kiemelkedő szakmai tudásukkal és tapasztalatukkal segítik, hogy képzésünk a történelmi előzményekhez méltó legyen, egyben a XXI. századi követelményeknek és kihívásoknak messzemenően megfeleljen.
A nálunk végzett hallgatók Kereskedelem és marketing szakos közgazdász diplomát (BA) kapnak. Jelenleg három szakirányon képzünk közgazdászokat, az oktatási anyag 85%-ban megegyezik, a különbség a specializációban van. A „Kereskedelem" szakirány elsősorban a kereskedelem-technikai kérdésekre - mint pl. nemzetközi kereskedelem-technika, tőzsde, B2B a „Kereskedelmi kommunikáció" szakirány főleg a marketing és kommunikációs tantárgyakra, míg a „Kereskedelmi logisztika" szakirány döntően a logisztikával, ellátási lánc menedzsmenttel kapcsolatos területre koncentrál.
Vissza