Előszó
A "Kártevők elleni védekezés gyakorlata" című jegyzet a mindennapos egészségügyi gázmesteri gyakorlat számára kíván segítséget nyújtani. Ismerteti a gyakrabban alkalmazható, eredményes, rutin...
Tovább
Előszó
A "Kártevők elleni védekezés gyakorlata" című jegyzet a mindennapos egészségügyi gázmesteri gyakorlat számára kíván segítséget nyújtani. Ismerteti a gyakrabban alkalmazható, eredményes, rutin védekezési eljárásokat, valamint foglalkozik egyes ritkábban felhasználásra kerülő, ugyanakkor hatásos módszerekkel is.
Az eddig megjelent jegyzetekben voltak ugyan gyakorlati jellegű utalások, de ezek laza halmaza nem volt egységbe foglalva, jóllehet a tanfolyam tematikája is külön választja az elméleti és, gyakorlati tananyagot,, melyet a 10 napos gyakorlati szakasz is hűen tükröz.
A vegyszeres védekezés anyagai, eszközei és módszerei - a tudományos-technikai ismeretanyag fejlődésének függvényében - folyamatosai változnak és bővülnek. Ezért a jegyzet mellőzi az egyes irtószerek konkrét említését, inkább az eljárásokat és a formulációkat rendszerezi. Táblázatokba foglalt adatokkal igyekszik elősegíteni a gyors információszerzést és a célszerű tájékozódást. Az egyes irtószerek a mindenkor érvényben levő "Tájékoztató az engedélyezett és felhasználható rovar- és rágcsálóirtószerekről és a felhasználás szakmai irányelveiről című, az Országos Közegészségügyi Intézet által időszakosan megjelentetett kiadványokban találhatók meg.
A jegyzet első' része tartalmazza a kártevők elleni védekezéshez az előírt ill. a szükséges védő- és munkaeszközöket., A továbbiakban kerülnek részletesen tárgyalásra a rovarok és rágcsálók elleni védekezésül a gázosítás gyakorlati tudnivalói.
Külön fejezetben .vannak a szakvállalatokkal kapcsolatos speciális jellegű utalások, míg végül táblázatok és példák segítik elő az anyagban való eligazodást.
Mivel a gyakorlati oktatás megfelelő szemléltető anyagot is igényel, ezért ábrák is szerepelnek a jegyzetben.
A megíráskor arra törekedtünk, hogy a jegyzet ne csak hasznos, hanem korszerű és előremutató is legyen. A kitűzött célt a jegyzet csakis 1 akkor érheti el, ha a tanfolyam hallgatója az elméleti alapokat már kellően elsajátította.
Vissza