Előszó
Igen tisztelt Olvasóim, bizonyára túlzottnak és kétes értékűnek tűnhet önök előtt az az állításom, hogy a magyarság eredeti őshazája a Kárpáti Medence és annak környéke. Úgy gondolom, hogy most úgy...
Tovább
Előszó
Igen tisztelt Olvasóim, bizonyára túlzottnak és kétes értékűnek tűnhet önök előtt az az állításom, hogy a magyarság eredeti őshazája a Kárpáti Medence és annak környéke. Úgy gondolom, hogy most úgy néznek rám, mint egy álmodozó és ábrándokat kergető magyarra, aki nem a tudományok eszközeivel és annak kikristályosodott rendszere és módszere alapján, hanem csupán a rajongó hazaszeretettől vezetve keresi a magyar múltnak a dicsőségét és a magyar nép legősibb jogát a Kárpátoknak hófedte bérceivel koronázott magyar medencéhez. Kedves magyar Testvéreim, remélem, ha türelemmel végigolvassák okfejtéseimet, osztani fogják velem véleményüket és magukévá fogják tenni állításaimat. Meg fognak győződni arról, hogy nem azért van igazam, mert magyar szív dobog keblemben, nem azért, mert a Délibáb verőfénye beragyogta lelkemet, nem azért, mert "magyar dalt dalolt a dajka felettem", és nem azért, mert "magyarul tanított imádkozni anyám", hanem azért, mert igazam van és mint ahogy Sajó Sándor mondja: "A Kárpátoktól a kéklő Adriáig mind a mienk, igen, kezdettől és mindörökké a mienk!"
A modern kor kutatásai és ásatásainak csodálatos eredményei folytán ugyanis kiderült az, hogy a magyar föld olyan, mint egy ősi krónika, amelyet, ha egy szakavatott kéz lapoz, akkor föltárul az olvasó előtt hazánk valóságos és hamisítatlan története, ami valóban bebizonyítja nekünk, hogy népünk legősibb bölcsője a Kárpátok medencéje és hogy e földhöz a legősibb jog, minden népet megelőzve, minket magyarokat illet. Lapozzuk tehát együtt kedves olvasóim a magyar nép legősibb, leghitelesebb és legszentebb krónikáját és tekintsük végig a magyar föld mélyébe vésődött emlékeket.
A krónika legelső lapjain a magyar föld geológiai és tektonikai felépítése és egységes medencévé való kialakulása olvasható. Hazánk mai arculata különböző földtani korszakok lezajlása következtében módosult és alakult ki hasonló módon, mint Európa más tájegységeinek felszíne. Európának a legrégibb szárazföldje, a jelenlegi északi és északkeleti része, amelynek a kialakulása még a Föld archaikus vagy asoos-nak nevezett őskorának a precambrium idejére esik. Európának különböző geográfiái részei a Föld geológiai korszakainak más és más szakaszában emelkedtek ki az őstengerből.
Vissza