A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A jegyző és az Európai Unió konferenciasorozat III.

Tapasztalatcsere és információk első kézből, jegyzők, közigazgatási hivatalok, TÁKISZ-ok, önkormányzatok és intézményeik köztisztviselőinek és a közalkalmazottak részvételével/Budapest, 2000. március 24.

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: Magyar Mediprint Szakkiadó Kft.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 45 oldal
Sorozatcím: A Jegyző és az Európai Unió Konferenciasorozat
Kötetszám: 1
Nyelv: Magyar  
Méret: 23 cm x 17 cm
ISBN:
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A Jegyző c. szakfolyóirat és az Európai jogakadémia konferenciasorozatot indít annak érdekében, hogy minden magyar településről ellássunk Európába. Földrajzi és kulturális értelemben Magyarország... Tovább

Előszó

A Jegyző c. szakfolyóirat és az Európai jogakadémia konferenciasorozatot indít annak érdekében, hogy minden magyar településről ellássunk Európába. Földrajzi és kulturális értelemben Magyarország mindig is Európa része volt, de politikai, gazdasági és jogi vonatkozásban a vasfüggöny elválasztotta, megosztotta a népeket. A vasfüggöny lebontása elhárított egy akadályt, de nem teremtett automatikus közösséget az Unióval.
A magyar kormány törekvése és a folyamatban lévő csatlakozási tárgyalások célja az, hogy 2003. január 1-től az Európai Unió tagjai legyünk. E folyamatnak lényeges eleme volt a magyar NATO-népszavazás (1997), majd felvételünk a katonai szervezetbe (19999, amely megteremtette országunk biztonságát. A csatlakozási folyamatnak fontos része a magyar gazdaság, költségvetés és jogrendszer átalakítása, a közösség jog elsajátítása.
A Miniszterelnöki Hivatal már megkezdte a minisztériumok köztisztviselőinek felkészítését a csatlakozási feladatokra.
A Jegyző és az Európai Unió konferenciasorozat célja, hogy a magyar jegyzőket, önkormányzati köztisztviselőket az Európai közösségi jog struktúrájával, alkalmazásának módszertani kérdéseivel megismertessük.
A konferenciasorozat első rendezvénye programadó jellegű. 2000 májusában Jászberényben folytatjuk, fő témája: a jegyző környezetvédelmi feladatai. 2000 júniusában az Országgyűlés felsőházi termében az osztrák jegyzők (városigazgatók) adják át saját tapasztalataikat, nevezetesen azt, hogy milyen új feladatokat és munkamódszereket jelent az uniós csatlakozás. Vissza

Tartalom

Beköszöntő3
Az európai közigazgatási térhez való csatlakozásunk6
Köszöntő9
Magyarország csatlakozási folyamatának helyzete és kilátásai11
Osztrák tapasztalatok érvényesülése a magyar közigazgatási rendszerben15
A kistelepülések szerepe az okmányok kiállításában18
Európai parlamenti választások23
Az elektronikus adatfeldolgozás alkalmazása a közigazgatási folyamatok optimalizálása érdekében25
Az Európai Unió és a magyar közigazgatás28
A konferencián résztvevők listája33
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem