1.062.071

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A hunok öröksége

Szerkesztő
Budapest
Kiadó: HUN-idea Szellemi Hagyományőrző Műhely
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 478 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 978-963-7014-37-6
Megjegyzés: Ez a kötet Bátor (Mao dun) hun főkirály trónra lépésének 2200. évfordulóján jelent meg. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Tovább

Előszó


Vissza

Fülszöveg


A hunok szellemi és anyagi kultúrájának kutatása manapság az egyik leggyorsabban fejlődő tudományág világszerte. Az elmúlt húsz évben megtöbbszöröződött a kiásott hun sírok száma Ázsiában, és a keleti források révén újabb és újabb ismeretekre tehettünk szert róluk. Ezért időszerű, hogy a magyar olvasók is megismerkedjenek azzal, hogy mit tudnak a neves külföldi és hazai hun kutatók e hatalmas birodalomról. Az elmúlt évek nemzetközi hun konferenciáinak anyagaiból és a jelen kötetből egyértelműen kiderül, hogy gyökeresen át kell értékelni a hunok szerepét mind a világtörténelmi folyamatok elemzésében, mind a magyar őstörténeti kutatásokban, Észak-Kínától egészen a Bécsi-medencéig. A tudományos alapossággal íródott, de mégis közérthető tanulmányok egyik célja az, hogy rávilágítson a hunok páratlan civilizációs hagyatékára, másrészről viszont ledöntse azokat az antik forrásokban gyökerező dogmákat a hunokról és más keleti népekről, melyek a hazai szakirodalomban mindmáig... Tovább

Fülszöveg


A hunok szellemi és anyagi kultúrájának kutatása manapság az egyik leggyorsabban fejlődő tudományág világszerte. Az elmúlt húsz évben megtöbbszöröződött a kiásott hun sírok száma Ázsiában, és a keleti források révén újabb és újabb ismeretekre tehettünk szert róluk. Ezért időszerű, hogy a magyar olvasók is megismerkedjenek azzal, hogy mit tudnak a neves külföldi és hazai hun kutatók e hatalmas birodalomról. Az elmúlt évek nemzetközi hun konferenciáinak anyagaiból és a jelen kötetből egyértelműen kiderül, hogy gyökeresen át kell értékelni a hunok szerepét mind a világtörténelmi folyamatok elemzésében, mind a magyar őstörténeti kutatásokban, Észak-Kínától egészen a Bécsi-medencéig. A tudományos alapossággal íródott, de mégis közérthető tanulmányok egyik célja az, hogy rávilágítson a hunok páratlan civilizációs hagyatékára, másrészről viszont ledöntse azokat az antik forrásokban gyökerező dogmákat a hunokról és más keleti népekről, melyek a hazai szakirodalomban mindmáig megtalálhatók.
Az 1940-ben megjelent „Attila és hunjai" tanulmánykötet több évtizedig meghatározta a hunokról szóló felfogásunkat. Jelen mű szerzői azt remélik, hogy „A hunok öröksége" is hasonlóan népszerű lesz úgy a szakma, mint a nagyközönség számára, és beindul egy olyan műhelymunka, amely lehetővé teszi a hunok alapos kutatását.
A kötet nem titkolt célja, hogy útmutatóul szolgáljon a hunok iránt érdeklődő fiataloknak, és arra biztassa őket, hogy a nagy magyar kutatók nyomán tárják fel őseink keleti eredetének még ismeretlen elemeit, Kínától egészen Németországig. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem