1.067.073

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A halálhajó

Egy amerikai tengerész története

Szerző
Fordító
Budapest
Kiadó: Magyar Könyvbarátok Kultúregyesülete
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Varrott papírkötés
Oldalszám: 250 oldal
Sorozatcím: Kincses könyvek
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 19 cm x 14 cm
ISBN:
Megjegyzés: Nyomtatta Márkus-nyomda, Budapest.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet a könyvből:
Egy hajórakomány gyapotot hoztunk New-Orleansból Amsterdamba. A hajónkat Tuscaloosának hívták.
Finom kis hajó volt, az ördögbe is; annyi szent! Elsőrangú bárka, valódi... Tovább

Előszó

Részlet a könyvből:
Egy hajórakomány gyapotot hoztunk New-Orleansból Amsterdamba. A hajónkat Tuscaloosának hívták.
Finom kis hajó volt, az ördögbe is; annyi szent! Elsőrangú bárka, valódi amerikai gyártmány. Hazai kikötő New-Orleans. Oh, te napsugaras, kacagó New-Orleans, milyen más vagy, mint az északi, jegesen puritán és érelmeszesedett kalmárvárosok. És micsoda pompás szállások a legénység számára. Végre egy hajóépítő, akinek az a forradalmi gondolata támadt, hogy a legénység is ember, nemcsak munkagép. Minden tiszta és csinos. Fürdő, sok tiszta ágynemű és moszkítóhálók. Az étel jó és bőséges. A tányér, kanál, kés és villa tiszta. Volt ott néhány nigger fiú, akiknek semmi más dolguk se volt, csak, hogy tisztán tartsák a szállást, hogy a legénység egészséges és jókedvű maradjon. A társaság végre felfedezte, hogy a vidám és egészséges legénység jobban kifizetődik, mint az elzüllött.
Második tiszt? Nem uram! Nem voltam második tiszt ezen a bárkán. Egyszerű fedélzeti munkás voltam, egészen közönséges munkás. Idefigyeljen, uram, matrózok már nem is igen vannak, nem is keresnek már matrózokat. Az ilyen modern teherhajó tulajdonképpen nem is igazi hajó már. Inkább valami úszó gépezet. És azt, hogy az ilyen gépezethez matrózok kellenek, azt, ugy-e, sajátmaga sem hiszi, mégha nem is ért a hajókhoz semmit. Munkások kellenek hozzá, meg mérnökök. Manapság már a kapitány is csak egy affajta mérnök. Sőt, az első kormányos, aki a hajót vezeti és legtovább maradt igazi matróz... még az is csak egyszerű gépész, munkás, semmi egyéb. Vissza

Fülszöveg

A halálhajó Traven első regénye, 1926-ban közölte folytatásokban egy német napilap, aztán kötet formájában világszerte közkedvelt olvasmánnyá lett. Két ízben filmet is készítettek belőle. A regény egy tengerész kalandos életének első személyben elmondott története.
A tengerész véletlenül lemarad a hajóról igazoló papírok nélkül, és a bürokrácia lelketlensége sehol sem ismeri el az igazát; csempészhajóra kényszerül. Sok humorral és iróniával beszéli el tragikomikus kalandjait, amelyek a nyugati államok bonyolult nacionalizmusát és a rongyosoktól való egyöntetű félelmét tükrözik.

Traven

Traven műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Traven könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem