1.062.515

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A győri Szent Ignác-templom és mennyezetképei/A pápai plébániatemplom és mennyezetképei/A szombathelyi székesegyház és mennyezetképei (Dr. Hoffmann Edith könyvtárából)

Szerző

Kiadó: Budavári Tudományos Társaság
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői kötés
Oldalszám: 349 oldal
Sorozatcím: A Budapesti Kir. m. Pázmány Péter Tudomány Egyetem Művészettörténeti Gyűjteményének dolgozatai
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 30 cm x 24 cm
ISBN:
Megjegyzés: 3 mű egy kötetben. A 2. és 3. mű címlapján Dr. Hoffmann Edith (1888-1945) művészettörténész, muzeológus tulajdonosi bejegyzésével. Nyomtatta a magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. Fekete-fehér fotókkal és könyvdíszekkel illusztrálva. "A pápai plébániatemplom és mennyezetképei" és "A szombathelyi székesegyház és mennyezetképei" című mű kiadási éve 1922. Német nyelvű összefoglalóval.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Részlet "A győri Szent Ignác-templom és mennyezetképei" c. műből:
A török vész elmúltával újra lélekzethez jutó városaink legtöbbjére a XVIII. századi barokk művészet nyomta rá bélyegét. Sajnos, e... Tovább

Előszó

Részlet "A győri Szent Ignác-templom és mennyezetképei" c. műből:
A török vész elmúltával újra lélekzethez jutó városaink legtöbbjére a XVIII. századi barokk művészet nyomta rá bélyegét. Sajnos, e nagy mindent átható s egységében azóta is páratlan művészi kultúrának nyomai a városok továbbfejlődése folyamán helyenként elhomályosodtak, helyenként egészen lemállottak. Műemlékei m már többnyire csak elszigetelten, kiszakított magánosságukban állanak. Pedig épen a barokk művészet esetében, annak kiváltképen szerves jellegénél fogva, elengedhetetlen, hogy egyes alkotásainak - mint jelen esetben a győri jezsuita- (most bencés) templom - vizsgálatakor egyszersmind a környezetnek is gondos figyelmet szenteljünk. Különösen áll ez akkor, midőn a jezsuita művészetről van szó. Ugyanis e fogalom alatt a barokk művészetnek, mint az emberfölötti méretekre fokozott akarat művészetének leghatározottabb formáját értjük, mely magán viselvén valamennyi többi barokk teremtő elv bélyegét is, - rendkívül fontos didaktikai jelentőséggel bír, ha az egyetemes barokk szellem átéléséről és megértetéséről van szó. Csak ahol a jezsuita műalkotást még eredeti környezetébe helyezhetjük vissza, hogy méreteit és hatáskifejtését mintegy ahhoz viszonyíthassuk, ott lesz belőle kiérezhető nagy összefoglaló és kikristályosító tulajdonsága. Ezért térünk el az alábbiakban a templommonografiák megszokott kereteitől, midőn a jezsuita műalkotás tárgyalásához előrebocsátjuk XVIII. századi környezetének vázlatos ismertetését. Vissza

Tartalom

A győri Szent Ignác-templom és mennyezetképei 1-99
(A Budapesti Kir. m. Pázmány Péter Tudomány Egyetem Művészettörténeti Gyűjteményének dolgozatai IV.)

A pápai plébániatemplom és mennyezetképei 1-107
(A Budapesti Kir. m. Pázmány Péter Tudomány Egyetem Művészettörténeti Gyűjteményének dolgozatai II.)

A szombathelyi székesegyház és mennyezetképe 1-143
(A Budapesti Kir. m. Pázmány Péter Tudomány Egyetem Művészettörténeti Gyűjteményének dolgozatai III.)
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem