Fülszöveg
„A műtermem 1984. január 16-án: Az ajtó mellett szekrény, fiókjaiban: mentődoboz, gépzsír, 2 db porcelánfoglalat, fél csomag Symphonia cigaretta, diófapác, kályhacsőlakk, szeszlakk, 3 paradicsomkonzerv, Rekord húslevespor, faékek vakrámához, bőrpárna rézmetszéshez. A szekrény mögött tábori festőállvány Norvégiában festett, első nonfiguratív képem fotója, Eszter virágos rajza, egy csipeszben átvételi elismer-vények kiállításön lévő képeimről, újságkivágás egy galambrekordról, fizetési felszólítás, készülő kiállítások programja, sniccerek, üvegvágó, réz- és linómetsző szerszámok. Nescafé, teáskanna, kanalak, bögrék, radírok. Asztal (két rajzbakon), rajta: olló, UHU ragasztó, Juli bűvös üvegköve (amitől szebb képeket fogok festeni), vonalzók, Bulgáriában készült szörnyű fotók. Az ablakban zuhogó hóesés (reggel óta 12 cm hó a kocsim tetején), az ablak alatt szemetes kartondoboz. Az ablakok közt a falon fotó: Picasso keménykalapban, műorral és bajusszal, egy cédula Wittgenstein téved!...
Tovább
Fülszöveg
„A műtermem 1984. január 16-án: Az ajtó mellett szekrény, fiókjaiban: mentődoboz, gépzsír, 2 db porcelánfoglalat, fél csomag Symphonia cigaretta, diófapác, kályhacsőlakk, szeszlakk, 3 paradicsomkonzerv, Rekord húslevespor, faékek vakrámához, bőrpárna rézmetszéshez. A szekrény mögött tábori festőállvány Norvégiában festett, első nonfiguratív képem fotója, Eszter virágos rajza, egy csipeszben átvételi elismer-vények kiállításön lévő képeimről, újságkivágás egy galambrekordról, fizetési felszólítás, készülő kiállítások programja, sniccerek, üvegvágó, réz- és linómetsző szerszámok. Nescafé, teáskanna, kanalak, bögrék, radírok. Asztal (két rajzbakon), rajta: olló, UHU ragasztó, Juli bűvös üvegköve (amitől szebb képeket fogok festeni), vonalzók, Bulgáriában készült szörnyű fotók. Az ablakban zuhogó hóesés (reggel óta 12 cm hó a kocsim tetején), az ablak alatt szemetes kartondoboz. Az ablakok közt a falon fotó: Picasso keménykalapban, műorral és bajusszal, egy cédula Wittgenstein téved! felirattal.
Valamint 57 db festmény, 34 akvarell és 372 db grafikai nyomat."
„Bátyám hetedikes korában verekedésért igazgatói rovót kapott. Az osztályba visszaérve kijelentette, hogy ő ezt a rovót haza nem viszi, inkább öngyilkos lesz. Erre az osztályfőnök ráparancsolt, hogy minden füzetére nagy betűkkel írja fel: v>Az élet szép és élni jó, a Földön élni ünnepély« " (szm)
Könyvünkben Szüts Miklós festőművész mesél az életéről: őseiről (egyik dédapja Deg-ré Alajos író, a márciusi ifjak egyike, a másik Lechner Lajos, Szeged árvíz utáni újjáépítője), az „úri középosztályhoz" tartozó, elszegényedett családjáról, saját életpályájáról. Megtudjuk, miből élt egy festő az 1970-80-as években, amikor hol a BNV-re kellett ser-téshizlaló-reklámpaneleket terveznie, hol egy amerikai nagybácsi-örökségből származó dollárokat fektetett olasz lírába, hogy aztán a gyorsan inflálódó maradékból létrehozza grafikai stúdióját. Mindeközben soha nem adja fel a művészetbe vetett hitét: mindennap festőnek kell lenni! A mesterség technikáiba, műhelytitkaiba is beavatást nyerünk, és olvashatunk jeles barátokról és pályatársakról. A könyv kép- és dokumentumanyaga a https://www.book.szm.hu honlapon található.
Vissza