Előszó
Megkülönböztetett figyelmet érdemel ez a könyv, melyet az olvasó most a kezébe vesz: a munkáról és a dolgozó emberről szól, s számot ad arról az irodalomról, amely hazánkban a dolgozó ember...
Tovább
Előszó
Megkülönböztetett figyelmet érdemel ez a könyv, melyet az olvasó most a kezébe vesz: a munkáról és a dolgozó emberről szól, s számot ad arról az irodalomról, amely hazánkban a dolgozó ember védelmével foglalkozik. Maga a téma, valamint az összeállítás gondossága, szakszerűsége és teljessége egyaránt ajánlja e könyvet a termelőüzemek, a tudományos és oktatási intézmények, valamint az igazgatás körében mindazoknak, akik hivatásuknál fogva a munka ügyeivel foglalkoznak. De néhány további körülmény is felkeltheti az érdeklődést e munka iránt.
A munka és a dolgozó ember kérdéseit teljes komplexumában tárgyalja, tehát feldolgozásra került a következő szakterület anyaga, munkaegészségügy, biztonságtechnika, munkavédelem, munkapszichológia, munkafiziológia, munkaesztétika, munkakultúra, csökkent munkaképességű dolgozók védelme, rehabilitáció, a szabadidő egészséges és kulturált felhasználása, szervezés, igazgatás, az egészségügyi felvilágosító munka. Éppen ezért a gazdasági irányítás reformja által megkívánt újabb vállalatvezetési és szervezési követelmények szempontjából is hasznos tájékozódást és szakirodalmi útmutatást nyújt.
A könyv orvos-pedagógus-jogász-könyvtáros szakemberek közös munkája, ennélfogva sokoldalú hozzáértés és tapasztalat garantálja, hogy az olvasó a nagy terjedelmű és nehezen áttekinthető anyagban megbízható eligazítást kap. S külön ki kell emelnünk, hogy a szerzői kollektíva tagjai egyik vidéki nagyvárosunk: Szeged tudományos műhelyeiben dolgoznak, jeléül annak, hogy vidéki kulturális és tudományos gócpontjaink számára sem idegen az országos érdekű feladatok iránti érdeklődés és igény, ilyen feladatok vállalása és megoldása.
Vissza