1.067.317

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A bűnbaktól a realista lényeglátóig

A magyar politikai és tudományos diskurzusok Kossuth-képei/1849-2002

Szerző
Szerkesztő

Kiadó: Argumentum Kiadó-Bibó István Szellemi Műhely
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Fűzött kemény papírkötés
Oldalszám: 220 oldal
Sorozatcím: Eszmetörténeti könyvtár
Kötetszám: 1
Nyelv: Magyar  
Méret: 20 cm x 15 cm
ISBN: 963-446-260-X
Megjegyzés: Fekete-fehér fotókkal.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Fülszöveg


ESZMETÖRTÉNETI KÖNYVTÁR
Ki is volt Kossuth Lajos? Milyen történelmi és politikai szerepet tulajdonítottak neki az elmúlt másfélszáz év tudományos és politikai értelmezői? S hogy csapódott le mindez a kollektív emlékezetben?
Öt fiatal tudósjelölt - egy eszmetörténeti doktori szeminárium tagjai - Dénes Iván Zoltán professzor irányításával megkísérelték a legmarkánsabb és legmeghatározóbb Kossuth-beállítások rekonstruálását, értelmezését, egymással való összevetését. Felrajzolják Kemény Zsigmond, Asbóth János, Szekfü Gyula, Mályusz Elemér Kossuth-képét, majd Szabó Ervin, Révai József, Molnár Erik értelmezését. „A 19-20. századi Kossuth-képek sémáit - írja összegező tanulmányában Dénes Iván Zoltán - az elmúlt évtizedek kutatási eredményei megtörték, cáfolták a kultusz, a konzervatív publicisztika és történetírás, a szocialista és a kommunista értelmezések interpretációs kereteit, a magyarok Mózese, a felelőtlen, népszerűséghajhász, érzelmekre ható sérelmi politikus, a sikeres... Tovább

Fülszöveg


ESZMETÖRTÉNETI KÖNYVTÁR
Ki is volt Kossuth Lajos? Milyen történelmi és politikai szerepet tulajdonítottak neki az elmúlt másfélszáz év tudományos és politikai értelmezői? S hogy csapódott le mindez a kollektív emlékezetben?
Öt fiatal tudósjelölt - egy eszmetörténeti doktori szeminárium tagjai - Dénes Iván Zoltán professzor irányításával megkísérelték a legmarkánsabb és legmeghatározóbb Kossuth-beállítások rekonstruálását, értelmezését, egymással való összevetését. Felrajzolják Kemény Zsigmond, Asbóth János, Szekfü Gyula, Mályusz Elemér Kossuth-képét, majd Szabó Ervin, Révai József, Molnár Erik értelmezését. „A 19-20. századi Kossuth-képek sémáit - írja összegező tanulmányában Dénes Iván Zoltán - az elmúlt évtizedek kutatási eredményei megtörték, cáfolták a kultusz, a konzervatív publicisztika és történetírás, a szocialista és a kommunista értelmezések interpretációs kereteit, a magyarok Mózese, a felelőtlen, népszerűséghajhász, érzelmekre ható sérelmi politikus, a sikeres kisnemesi politikus, a kiváltságőrző nemes és a következetlen forradalmár Kossuth-képeit. egyúttal a szimbolikus politizálás szintén a függetlenség és a demokrácia lehetőségét és időszerűségét tudatosították a hivatalos diskurzussal szemben. A kutatási eredmények tanulságait viszont nem mindig vonták le."
Ez a tanulmánykötet talán segít nekünk, szakmán kívülieknek is, eligazodni e sokféle értelmezés útvesztőiben, és lehetővé teszi korunk szuverén Kossuth-képének kialakítását. Vissza
Fülszöveg Kép

Tartalom


Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem