1.066.799

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

A bűn hálójában

Van-e esélyünk az áldozattá válás elkerülésére?

Szerző
Szerkesztő
Miskolc
Kiadó: B-A-Z Megyei Bűnmegelőzési Alapítvány
Kiadás helye: Miskolc
Kiadás éve:
Kötés típusa: Ragasztott papírkötés
Oldalszám: 76 oldal
Sorozatcím: Együtt a bűnözés ellen
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 21 cm x 15 cm
ISBN: 963-000-5066-8
Megjegyzés: Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Értesítőt kérek a kiadóról
Értesítőt kérek a sorozatról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

A bűnözés nem kívánt társadalmi jelenség. Léte, változása - különösen a növekedése - zavart okoz a társadalom életében. Ezért az ellene való állandó közdelem kiemelten fontos társadalmi, politikai... Tovább

Előszó

A bűnözés nem kívánt társadalmi jelenség. Léte, változása - különösen a növekedése - zavart okoz a társadalom életében. Ezért az ellene való állandó közdelem kiemelten fontos társadalmi, politikai és állami feladat.
A bűnüldözés társadalmi eszközei közül kiemelkedő jelentősége van a nevelésnek, éspedig a családi, iskolai és munkahelyi nevelés egyaránt fontos a személyiség fejlődése szempontjából.
A bűnözés visszaszorítása mellett nagy hangsúlyt fektetünk a bűnmegelőzésre, szakemberek fáradoznak annak érdekében, hogy a lakosságot - különös tekintettel a gyermekekre - megóvják az áldozattá válástól.
A bűnmegelőzés rendkívül összetett kérdés, feladata mindazon okoknak és feltételeknek a megszüntetése, melyek a bűncselekmény elkövetéséhez vezetnek.
Az áldozatorientált bűnmegelőzés feltételei szorosan összefüggnek a sértettek büntetőjogi, büntetőeljárás-jogi és társadalmi megítélésével. A megelőzés és a felderítés érdekében az állampolgároknak, illetve a sértetteknek az igazságszolgáltatási szervekkel (elsősorban a rendőrséggel) történő aktívabb együttműködésre van szükség.
Az áldozatorientált bűnmegelőzés kapcsán nem lehet elhallgatni azt sem, hogy az áldozati oldal túlhangsúlyozásának is megvannak a maga veszélyei. Kívánatos ugyan, hogy az áldozatot és a nyilvánosságot információval lássuk el és tanácsot adjunk a viktimizáció elkerülése érdekében, de mindezt anélkül, hogy túlságosan növelnénk az állampolgárokban a félelem és a bizonytalanság érzetét.
Rendkívül fontos a viktimológiai bűnmegelőzés rendszerében a bűnüldöző szerveknek olyan intézményekkel való szoros együttműködése és folyamatos kapcsolattartása, ahol a viktimizációs veszélyeztetettség nagyobb (pl. iskolákban vagy más nevelő intézetekben). Ezek elsősorban az egyébként is veszélyeztetettebb gyermek- és fiatalkorúak áldozattá válásának lehetőségét csökkenthetik. Előadások, felvilágosítások helyes irányba terelhetik a gyermek magatartását.
E kiadványunkkal a felnövekvő új generációhoz, valamint a szülőkhöz és pedagógusokhoz szeretnénk szólni, felhívni a figyelmet arra, hogy bizonyos veszélyhelyzetek alkalmával hogyan kell helyesen viselkedni és dönteni. Vissza

Tartalom

Bevezető4
Az áldozattá válás7
Óvjuk gyermekeinket!11
Biztonságban otthon14
Tanácsok szülőknek17
Baleset-megelőzési ajánlások19
Baleset-megelőzési tanácsok23
Csaláson belüli erőszak25
Kutyatámadások31
Gyermek-prostitúció34
Pedofília38
Szülői ajánlások43
A biztonságot nyújtó alapszabályok45
Nemi erőszak52
Értéktágyak szerepe az áldozattá válásban56
Gyermekeink és a káros szenvedélyek58
Hogyan óvjuk meg gyermekeinket a kábítószertől62
A gyermekáldozat szavahihetősége66
A bűncselekmény elszenvedésére utaló jelek67
Ifjúságvédelem69
Hogyan lehet a káros folyamatokat megelőzni70
Tisztelt olvasó!72

Perge Bertalanné

Perge Bertalanné műveinek az Antikvarium.hu-n kapható vagy előjegyezhető listáját itt tekintheti meg: Perge Bertalanné könyvek, művek
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem