Előszó
Köszöntjük Önt, Kedves Olvasó, aki akár érintettként, akár érdeklődőként kezébe veszi ezt az évkönyvet, amely a Budaörsi Diák Sportegyesület történetét dokumentálja megalapításától napjainkig. 20...
Tovább
Előszó
Köszöntjük Önt, Kedves Olvasó, aki akár érintettként, akár érdeklődőként kezébe veszi ezt az évkönyvet, amely a Budaörsi Diák Sportegyesület történetét dokumentálja megalapításától napjainkig. 20 év egy „klasszikus" egyesület életében is tekintélyt parancsoló időtartam, hát még egy folyton új és új tagokkal, tagsággal dolgozó és működő diáksportegyesületében. Budaörs diáksportjának története 1964-től szorosan összekapcsolódik a Budaörsi Gimnázium, 1988-tól az Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI valamint a BDSE történetével.
A BDSE 20 éve egyrészt hűen leképezi a városunkban, illetve tágabb értelemben a magyar diáksport életben a rendszerváltás óta bekövetkezett változásokat, másrészt azt is kiválóan példázza, hogy a sport, ezen belül a diáksport azon kevés fontos és értékes tevékenységek és ügyek egyike, amely társadalmi-politikai rendszerektől, pártpolitikai-, helyhatósági kötődésektől függetlenül, valamennyiünk közös ügye.
A város nagyságához, és különösen az itt élő, illetve tanuló diákok számához viszonyítva nem csak az elért sportsikerek imponálóak, hanem a sportélet sokszínűsége, gazdagsága is. Az atlétika-, az aerobik-, a kosárlabda-, a röplabda-, és a ritmikus gimnasztika szakosztályok nyújtotta választék tovább színesedett a 2006-ban beindított úszó- és természetjáró szakosztályok kínálta sportolási, szabadidős lehetőségekkel. Egri Gyula, Egriné Árva Márta, Stift Nándor és Becz György, Dezső Béla, Béres Emese, Garai László és Lukácsiné Lehota Edit szakosztályvezetők mellett Bugya György, Kadlecsik Kornél és Tóth Szabolcs atlétaedzői, Stadler Ferenc kosáredzői, Arató Andrea úszóedzői tevékenysége is fontos záloga volt a sportsikereknek. Abban, hogy a Budaörsi Diák Sportegyesület két évtizedes tevékenysége eredményeként 2008-ban elnyerte a Magyar Diáksport Szövetség által adományozott „Diáksportért" kitüntető címet, mindezek mellett benne van Váczi Pál sportiskola-teremtő pedagógusi mintaadása, Kovács Zsigmond tanári-edzői zsenialitása, Tóth Béla iskolaalapítói, egyesületi elnöki és sportemberi kvalitása, Bognár Ellák röplabda-iskola alapító munkássága is.
Vissza