Előszó
Egy évkönyv azt a szerepet töltheti be, hogy az adott időszakban az intézmény életének egy szeletét bemutassa. Kollégáimmal - akiknek ezúton is köszönöm, hogy napi feladataik végzése mellett részt vettek az évkönyv szerkesztésében - vállalkoztunk erre a nehéz, ám szép feladatra.
A gimnázium e tanévben ünnepli fennállásának 130-ik évfordulóját.
2005. szeptember 1-jétől új intézményként, Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola néven a 25 éves Sziget Utcai Általános Iskola jogutódaként is működik.
200 évvel ezelőtt 1806. július 5-én született Teleki Blanka.
A fenti okok talán külön-külön is elegendőek lennének évkönyvünk megjelentetéséhez.
„Ismerjék meg iskolánk múltját, jelenét, és valamennyien bízzunk jövőjében!"- ezekkel a gondolatokkal zártam az iskola 125 éves jubileumi évkönyvének bevezető gondolatait 5 évvel ezelőtt. Akkor e sorok írásakor nem gondolhattam, hogy az elkövetkező öt év mennyi változást, eseményt hoz az iskola életében.
„Folyamatos innovációban élünk"- fogalmazhatnánk meg magunknak, melyek egy részét a külvilág, de jelentős hányadát a jobbra való törekvés, a tenni akarás belső szükséglete generálja.
Intézményünk környezete, a diákok, a szülők elvárásai, az iskola partnerei, a kollégák megújulási készsége jó teret ad a folyamatos fejlesztésnek.
„Múltra, jövőre tekints, s mely még tied, élj az idővel."- Vörösmarty Mihály idézetét választotta tantestületünk jövőképe mottójául, amely jól kifejezi az iskolában zajló, hagyományokat tisztelő jövőépítést.
Évkönyvünkben bemutatjuk Önöknek az intézmény életében az elmúlt időszakban bekövetkezett stratégiai változásokat, írunk a magunk mögött hagyott évek eseményeiről, kiemelkedő programjairól.
Az intézmény vezetése és valamennyi dolgozója nevében tisztelettel köszöntöm a kedves Olvasót. Kívánom, hogy évkönyvünk írásainak olvasásakor kerüljenek még közelebb az iskolához, ismerjék meg annak szellemi értékeit, erősségeit.
Éljünk az idővel, és alakítsuk közösen az intézmény jövőjét a diákok, szülők megelégedésére!
Vissza