Előszó
Többéves tapasztalatom bizonyítja, hogy azok az emberek, akik áttérnek az ún. klasszikus táplálkozásról az egészséges életmód szerinti táplálkozásra, előbb le tudnak mondani a hús fogyasztásáról, mint a desszertek, sütemények élvezetéről. De le kell-e mondanunk ezekről a finomságokról? Nem, viszont csak természetes alapanyagokból készítsük őket! Melyek ezek? Egyrészt a gabonafélék, azok közül a búza, a tönkölybúza, barna rizs, köles, kukorica, zabpehely stb.
A gabonák mindazokat az anyagokat tartalmazzák, mindazokat a kozmikus információkat hordozzák, amelyek az energia képzéséhez, a szervezet táplálásához, szellemi fejlődésünkhöz szükségesek.
Többféleképpen felhasználhatjuk, egész szemes formában, pelyhesítve, lisztté őrölve. Főleg a teljes kiőrlésű liszteket részesítsük előnyben. Csak ilyen formában jelentenek értéket számunkra.
További alapanyagok lehetnek még az olajos magvak: dió, mandula, mogyoró, mák, szezám, gesztenye stb. Rendkívül sok vitamint, ásványi anyagot tartalmaznak. A nyers és aszalt gyümölcsök egyaránt fontos alkotóelemei a reformsüteményeknek.
Édesítőszerként használjunk mézet, gyümölcscukrot, szőlőcukrot, barna cukrot, juharszirupot, de ha aszalt gyümölcsöt használunk, el is hagyhatjuk a cukorféléket.
Mindig használjunk valamilyen erjedésgátló fűszert, ilyenek pl. a fahéj és a vanília. Lazítóanyagként a foszfátmentes sütőport vagy a szódabikarbónát ajánlom.
Annak ellenére, hogy csupa egészséges élelmiszerből készülnek ezek a desszertek, csak mértékkel fogyasszunk belőlük. Ne feledjük, hogy a táplálkozásban is rendkívül fontos a mértékletesség.
Vissza