Előszó
Nem ringathatjuk magunkat abban a tudatban, hogy mi már sokat láttunk és megéltünk a vadászatban, nekünk elég ha a szezon elején leakasztjuk a szögről a puskát, kihúzzuk a csövét, és már jöhet is a...
Tovább
Előszó
Nem ringathatjuk magunkat abban a tudatban, hogy mi már sokat láttunk és megéltünk a vadászatban, nekünk elég ha a szezon elején leakasztjuk a szögről a puskát, kihúzzuk a csövét, és már jöhet is a vad. Mert a vad esetleg nem ott jön ahol szerintünk jönnie kellene, vagy ha jön is, sértetlenül továbbmegy tőlünk. A kudarc kockázata és arcpirító szégyene mondatja ki velünk, hogy a tudás és a tapasztalat egyenrangú társa az ismeretek szüntelen gyarapítása és a készségek gyakorlása.
S valljuk be őszintén, erre vajmi kevés ideje és lehetősége van az átlagos magyar sportvadásznak. De még ha időt szánna rá, akkor is, miből gyarapíthatja ismereteit? Némely tiszteletreméltó, egy-egy vadra és vadászatára vonatkozó szakmai - ennél fogva kevesek érdeklődésére számottartó - könyv mellett, csak a klasszikusokhoz fordulhat, vagy a NIMRÓD-hoz, de természetesen egyik sem helyettesítheti az olcsó, nagy példányszámú, népszerű ismeretterjesztő vadászati szakirodalmat. Nem helyettesítheti azokat a viszonylag kis terjedelmű könyveket (füzeteket), amelyek széles kitekintéssel képesek rugalmasan reagálni a vadvédelem, a vadtenyésztés és a vadászat feltételeinek változásaira, s amelyek minden magyar vadász számára elérhetők.
Ezt a nemes célt tűzte maga elé a Nimród füzetek szerkesztőbizottsága. Első lépésként tesztkérdésekkel akarjuk próbára tenni vadásztársainkat. Azt szeretnénk elérni, hogy vállalják a megméretést,a győzelem vagy a kudarc kockázatát, s akár egyénileg, akár csoportosan újítsák fel, gazdagítsák vadászati ismereteiket. Nem a vadászvizsga anyagát tesszük közzé, mi arra törekszünk, hogy jó szórakozást, egyéni vagy csoportos élményt nyújtsunk, hogy fölkeltsük az érdeklődést a továbbképzés iránt, s a magunk szerény lehetőségei szerint hozzájáruljunk ehhez.
Vissza