Előszó
A 31. sz. Állami Építőipari Vállalat a világ építőiparával lépést tartva közel három évtizede áll a magyar építésügy szolgálatában. Ma az ország egyik legnagyobb kivitelező építőipari szervezete.
1949-ben alakult a Gyárépítő Nemzeti Vállalatból, 1951-ben jött létre az ÉM. 31. sz. Állami Építőipari Tröszt, majd 1956 decemberében ennek megszűnésével jogutódja, az ÉM. 31. sz. Állami Építőipari Vállalat. A vállalat tevékenysége ebben az időszakban gyakorlatilag az egész országra kiterjedt. Feladatai között az ipari és a lakásépítés egyaránt megtalálható. Az ipari létesítmények között elsődlegesen az erőművek (inotai, berentei, tiszapalkonyai, kispesti, kőbányai), a vegyikombinátok (Borsodi Vegyi Kombinát, Tiszai Vegyi Kombinát), a cementgyárak (váci, beremendi, hejőcsabai) és a budapesti házgyárak szerepeltek.
A lakásépítési programból és az ehhez kapcsolódó járulékos létesítmények megvalósításából is kivette a részét Várpalotán, Kazincbarcikán, Inotán, Tiszaszederkényben, Miskolcon és Vácott.
A vállalat vezetősége - együttműködve a párt- és a KISZ bizottsággal, valamint a szakszervezettel, azok egyetértésével és támogatásával - végzi építő, irányító tevékenységét.
A 31. sz. Állami Építőipari Vállalat ma már nagyrészben az iparosított építésmódot alkalmazza.
A munkahelyi kivitelezés mindinkább csökken, és helyét az üzemi gyártás és az építéshelyi szerelés veszi át. Az iparosított építéshez és ezen belül az iparosított rendszerépítéshez magasfokú szervezettség szükséges. A 31. sz. Állami Építőipari Vállalat dolgozó kollektívája és vezető szakemberei igyekeznek ezt megvalósítani. Szakember gárdáját fejleszti. A megfelelő szakmunkásképzésről gondoskodik.
Az elmúlt időszakban számos, eredményes nemzetközi kapcsolatot épített ki. Ma már nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is - számos országban - szép sikerrel képviseli a magyar építőipart.
Vissza