1.068.030

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

Energiagazdálkodásunk egyes kérdései

Doktori disszertáció

Kiadó:
Kiadás helye:
Kiadás éve:
Kötés típusa: Könyvkötői kötés
Oldalszám: 152 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  
Méret: 30 cm x 21 cm
ISBN:
Megjegyzés: Kihajtható melléklettel.

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról

Előszó

Sok vita folyt a közelmúltban hazánk energiahelyzetéről és ezekben több oldalról felvetődött az a megállapítás, hogy klasszikus energiahordozó készleteink alapján, úgy abszolút mennyiségben, mint a... Tovább

Előszó

Sok vita folyt a közelmúltban hazánk energiahelyzetéről és ezekben több oldalról felvetődött az a megállapítás, hogy klasszikus energiahordozó készleteink alapján, úgy abszolút mennyiségben, mint a lakosság egy főjére számítva, a Világ energiahordozókban legszegényebb országai közé tartozunk. Ezért nálunk az energiagazdálkodás kérdéseinek tanulmányozása különös jelentőséget igényel.
Mielőtt azonban az energiagazdálkodás egyes kérdéseinek részletes tanulmányozására rátérnénk, szükségessé válik néhány összehasonlítás előrebocsájtása abból a célból, hogy energiagazdálkodásunk fejlődésének előfeltételeit és következményeit helyesen tudjuk értékelni hazánk sajátságos természeti adottságai között.
Az emberiség napjainkban már a második ipari forradalom korszakában él és rövidesen elkövetkezik az az idő, amikor a világ energia szükségletének nagy részét az atomenergia szolgáltatja a klasszikus energiaforrások helyett. Addig azonban a világ energia szükségletének fedezésére a jelenlegi energiahordozók hivatottak.
Az energiatermelés fejlődését vizsgálva láthatjuk egyfelől a társadalom gazdasági fejlődése következményeképp a növekvő igényeket, másfelől a tudomány és technika előrehaladása folytán a termelés abszolút emelkedése mellett az energiatermelés összetételében történő alapvető változásokat.
A Föld energiaforrásai közül egészen a XIX. század elejéig többnyire a víz és a szél, valamint a tűzifa volt az a természeti erő, amit az ember felhasznált. A kőszenet ugyan már régóta ismerték és esetenként már fel is használták, de alapvető energiaforrássá csak a XIX. század második felében vált, amikor a hőenergia modern mechanikai munkaenergiává való átalakulásának technikai feltételei megértek. Vissza

Tartalom

Bevezető 3
Alapenergiahordozók 6
Szén 7
Kőolaj 33
Földgáz 58
Vízierők 62
Hasadó anyagok 66
Tűzifa 84
Tőzeg 85
Egyéb energiahordozók 87
Másodlagos energiahordozók 90
Magyarország távlati energiahelyzetének várható alakulása 102
Irodalomjegyzék 151
Megvásárolható példányok
Állapotfotók
Energiagazdálkodásunk egyes kérdései Energiagazdálkodásunk egyes kérdései Energiagazdálkodásunk egyes kérdései
Állapot:
2.840 Ft
1.420 ,-Ft 50
7 pont kapható
Kosárba