1.063.472

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig
BLOG

MI ÍGY VIGYÁZUNK A BOLYGÓRA: MUNKATÁRSAINK TIPPJEI 1.

November 3.

Valószínűleg már senkinek nem mondunk újat azzal, hogy jelenlegi életstílusunk nem csak a bolygónk és környezetünk szempontjából nem fenntartható, de az elmúlt években bekövetkező társadalmi és gazdasági változások is egyre inkább megkövetelik, hogy az egyéni felelősségünket komolyan véve, legalább kis lépésekkel tegyünk egy élhetőbb jövőért. Természetesen nem elvárható, hogy mi, kisemberek magunkra vegyünk olyan terhet is, amivel végre a nagy cégeknek és kormányoknak kellene szembenézni, viszont az is fontos, hogy ne rándítsuk meg a vállunkat abban a hiszemben, hogy a mi törekvéseink semmit sem érnek. Sokszor, sok helyen leírták és elmondták már: a rengeteg apró törekvés, amit az egyének tesznek nap mint nap, előbb-utóbb összeadódik, és elindíthat egy akkora változást, aminek végül a nálunk nagyobb intézmények sem tudnak megállt parancsolni. Emellett nem tudhatjuk, hogy éppen melyik kollégánkat vagy szomszédunkat inspiráljuk, hogy egy-egy, nálunk látott környezettudatos szokásnak utánanézzen, vagy akár be is építse a rutinjai közé. A változás szele a mi cégünket is utolérte. Ma már egyre több munkatársunk van, akik ilyen vagy olyan úton, de tesznek a fenntarthatóbb életmódért. És ugyan az interneten már rengeteg zöldítő tippet találhat az olvasó, most hadd osszuk meg a saját példánkon keresztül, milyen opciók közül válogathat valaki, ha a tudatosabb útra szeretne lépni.

1. Mondjunk le a műanyagról!

Talán a legnépszerűbb téma ez az elmúlt években: hogyan szokjunk le a soha le nem bomló alapanyagról? A műanyagot sajnos nehéz kikerülni a mindennapok során, hiszen nem csak az élelmiszereink többsége van ebbe csomagolva, de ruháink, használati tárgyaink, kütyüink is jócskán tartalmaznak mesterséges összetevőket. Viszont a jó hír az, hogy egy kis odafigyeléssel látványos változásokat is tudunk okozni. Ügyvezetőnk is így találta, mikor a műanyagzacskókról lemondva vászonzsákokat kezdett magával hordani bevásárláshoz. Az első időszakban tartott az eladók rosszallásától, de szerencsére mindenhol pozitívan fogadták a szütyőket, és nem okozott fennakadást a pénztárnál. Azóta pedig kifejezetten élvezi, hogy nem halmozódnak a különféle szatyrok és nejlonok a ház különböző pontjain.

2. Palackos helyett igyunk csapvizet!

Marketinges csapatunk meggyőződése, hogy ha már a magyarországi csapvíz ilyen remek minőségű, nem éri meg cipelni az irodába a hatos pakkos ásványvizeket. Ezzel rengeteg használt műanyag palacktól kímélik meg a hulladékfeldolgozást, ami sokat számít, hiszen a közhiedelemmel ellentétben nem hasznosul újra minden, szelektív gyűjtőbe dobott hulladék. Amíg a feldolgozás és újrahasznosítás kapacitása nem bővül annyira, hogy tartsa az iramot a napi szinten termelődő szeméttel, mi így tudunk hozzájárulni a szintentartáshoz. Az pedig nem lehet ellenérv, hogy a palackos víz utazáshoz nélkülözhetetlen: naponta 50 kilométert megjáró marketing menedzserünk rögtön megcáfolná az állítást, praktikus kulacsában ugyanis gond nélkül viszi magával az innivalót bárhova.

3. Fogyasszunk helyi vagy saját termesztésű élelmiszereket!

Számos előnye lehet annak, ha lerövidítjük az élelmiszer láncot, és a hipermarketek helyett lehetőségeink szerint helyi termelőket választunk. Nemcsak a szállítási és csomagolási költségeket spóroljuk meg ezzel, de pénzükkel közvetlenül támogatunk olyan családokat, akik közelünkben élnek és dolgoznak. Számos különleges receptúrával vagy zöldséggel, gyümölccsel is megismerkedhetünk, amivel a boltok polcain csak ritkán találkozunk. Ennél már csak akkor lehet közvetlenebbül hozzáférni az élelmiszerhez, ha mi magunk termeljük meg. A saját kertben termesztett zöldségnél kevés finomabb dolog van, főleg, ha vegyszerek nélkül érleljük és gondozzuk a növényeket. Persze akinek kert híján nincs lehetősége veteményest nevelgetni, az is hozzájuthat ezekhez a finomságokhoz. Nálunk például aukciós munkatársunk rendszeresen felajánlja a kertjében termelt szezonális zöldségeket, de még házi tojás is akad nála időnként. Következő bejegyzésünkben további három tippel jövünk!

KATEGÓRIÁK

További érdekességekkel és kvízekkel várjuk Facebook és Instagram oldalunkon is.