Fülszöveg
Ki gondolná, hogy a történelemben még az olyan egyértelműnek létező fogalmak jelentése is változott, mint az anyaság vagy a gyilkosság, a többiről nem is beszélve? Hogy a vidéki és nagyvárosi...
Tovább
Fülszöveg
Ki gondolná, hogy a történelemben még az olyan egyértelműnek létező fogalmak jelentése is változott, mint az anyaság vagy a gyilkosság, a többiről nem is beszélve? Hogy a vidéki és nagyvárosi emberek eltérő viselkedése mögött is ott van a történelem, s ezért az egyiknek hagyományosabb elgondolása van a családról, az ajándékról, a vagyonról, az időről vagy az ünnepről, a másiknak pedig újabb keletű? Ez a könyv nemcsak a lakás, az étkezés, az öltözködés, vagyis az anyagi környezet változásairól szól, hanem az emberi viselkedés és gondolkodásmód, az emberek közötti viszonyok történetéről is. Számos forrás és feladat segíti elő, hogy a következtetéseket maguk a diákok vonják le. Alapvető szemléleti újítást, kiegészítést jelent a mostani tankönyvekhez képest, bár semmiképp sem azok helyettesítésére szolgál. Elsősorban felsőéves középiskolai diákoknak ajánljuk, illetve kézikönyvként mindenkinek, akit a nagy történelmi események mellett érdekel a mindennapok ezernyi apró részlete is.
"Lőrincz László jól ír, szerkeszt, és ami ugyancsak nagy erény: kitűnő pedagógus. A tankönyvek, amelyeket szerkesztett és írt, középfokú oktatásunkban úttörőnek tekinthetők - mind a szakirodalmi tájékozottság, mind az érdekes, színes előadásmód tekintetében" (Hanák Péter)
Vissza