A magyar büntetőtörvénykönyv a büntettekről és a vétségekről I-II. - Csemegi-kódex

Törvényjavaslat

Magyar Királyi Igazságügyi Ministerium (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 1.103 oldal
Sorozatcím: A magyar büntetőtörvénykönyv a büntettekről és a vétségekről
Méret: 30 cm x 21 cm

Budapest, 1875, Magyar Királyi Igazságügyi Ministerium kiadása (Magy. Kir. Egyet. Nyomda, Bp.), 118 p. + 302 p. + 22 p. + 62 p. + 47 p.; 550 p.

A magyar büntetőtörvénykönyv a bűntettekről és a vétségekről I-II. "Csemegi Kódex". Törvényjavaslat.
A ritka magyar jogtörténeti összefoglaló munkát a Magy. Kir. Igazságügyi Minisztérium tette közzé és jelentette meg.
A kötetek a magyar nyelvű szövegrészek mellett francia, német és olasz nyelvű jogi kiegészítéseket, összefoglalókat is tartalmaznak. Nyomtatta a Magy. Kir. Egyetemi Nyomda Budapesten.
Egységes kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek dombornyomott fed- és hátlappal, aranyozott feliratos, könyvdíszes könyvgerinccel, eredeti előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
Ritka jogtörténeti dokumentum.
A "Csemegi-Kódex" az 1878. évi V. törvénnyel színre lépő büntető törvénykönyv, az első magyar nyelvű, átfogó büntetőjogi szabályozást tartalmazó törvénykönyv volt Magyarország történelmében, amelynek általános része 1951-ig maradt hatályban.

Részlet a kötetből: Előbbeni szöveg. Első rész. Átalános határozatok. I. Fejezet. Bevezető itézkedések. 1. §. A jelen törvény tárgyát a büntettek és a vétségek képezik. 2. §. Büntettet... Tovább

Részlet a kötetből: Előbbeni szöveg. Első rész. Átalános határozatok. I. Fejezet. Bevezető itézkedések. 1. §. A jelen törvény tárgyát a büntettek és a vétségek képezik. 2. §. Büntettet vagy vétséget csak azon cselekmény képez, melyet a jelen törvény annak nyilvánit... Vissza
002

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
140.000 Ft Licitek száma: 123