A 7,62 mm-es korszerűsített 43 m. (KGK) géppuska anyagismerete és lőutasítása (számozott példány)

Löfe/9

Honvédelmi Minisztérium (Budapest) ,
Kiadói félvászon sorozatkötés , 171 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2019-06-09 20:00

[Budapest], 1968, Honvédelmi Minisztérium kiadása (Zrínyí nyomda, Bp.), 171 p.; ill.

Hivatalos nyilvántartási számmal ellátott számozott katonai kiadvány. Löfe/9. Szolgálati használatra! Nytsz.: 2085 sz.
A 7,62 mm-es korszerűsített 43 m. (KGK) géppuska anyagismerete és lőutasítása.
Szövegközti, 83 fekete-fehér, feliratozott ábrával illusztrált, oldalszámozáson belül 8 számozott melléklettel kiegészített fegyverismertető.
A címfedélen régi, tollal írt nyilvántartási számok és számjelzések láthatók.
Kiadói félvászon sorozatkötésben lévő példány feliratozott, sorszám-jelzett címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban.

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK Bevezetés Ez az utasítás a korszerűsített 7,62 mm-es Gorjunov géppuskára vonatkozik, amely a 7,62 mm-es 1943 M Gorjunov géppuska módosított változata. Az 1943 M Gorjunov... Tovább

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK Bevezetés Ez az utasítás a korszerűsített 7,62 mm-es Gorjunov géppuskára vonatkozik, amely a 7,62 mm-es 1943 M Gorjunov géppuska módosított változata. Az 1943 M Gorjunov géppuska típusjele SzG volt, a korszerűsített géppuska a KGK típusjelet kapta. A KGK típusú géppuska szerkezeti felépítése, kezelése, harci alkalmazása, az SzG géppuskán végrehajtott korszerűsítés eredményeként módosult. A KGK géppuska el van látva könnyű, háromlábú állvánnyal és fegyverlábbal is. Ez lehetővé teszi a fegyver állványos, vagy állvány nélküli alkalmazását. Az utasításban mindkét alkalmazási mód tárgyalva van. Ez az utasítás két részből és mellékletekből áll. Első rész: a géppuska felépítését, kezelését karbantartását, és a tárolással kapcsolatos utasításokat tartalmazza. Második rész: a géppuska harci alkalmazására vonatkozó utasításokat tartalmazza. Mellékletek: a géppuskára vonatkozó adatok táblázatai. A géppuska rendeltetése és harcászati jellemzése A 7,62 mm-es KGK (korszerűsített 1943 M Gorjunov) géppuska (1., 2. és 3. ábra) a lövészszázad hatásos sorozatlövő fegyvere. A géppuska csoportos élőerők és tűzeszközök megsemmisítésére, valamint légicélok leküzdésére szolgál. A géppuskából könnyű-, vagy nehézlövedékű lőszerrel, és fényjelzős, acélmagvas gyújtótöltényekkel tüzelhetünk. A tüzelés a géppuskából történhet folyamatosan és sorozatokkal. Folyamatos tüzeléskor egyik hevedert a másik után az adogatóba befűzzük és a meghatározott lőszermennyiségig tüzelünk. A sorozattűz lehet rövidsorozat 5—10 lőszer, vagy hosszúsorozat 15—30 lőszer. Vissza

Általános tudnivalók
Bevezetés 5
Első rész
A géppuska felépítése, kezelése, karbantartása és tárolása 11
I. fejezet:
A géppuska alkatrészeinek és szerkezeteinek felépítése 11
A géppuska 11
1. A cső 11
2. A tok 15
3. A zár 18
4. A zárvezető 18
5. A csőrögzítő 21
6. Az ismétlő berendezés 21
7. Az elsütőszerkezet 24
8. Tusa a vezetőrúddal és helyretolórugóval 28
9. A gázdugattyúvezető-cső a fegyverlábbal 28
10. Az adogató 30
11. Az irányzó berendezés 38
Az állvány 40
12. Az állvány rendeltetése 40
13. Az állvány felépítése 40
14. Az állvány alsórész 42
15. Az állvány felsőrész 47
Töltényheveder és hevedertárak 50
16. A töltény heveder 50
17. A hevedertár 50
A géppuska tartozékai 54
18. A tartozékok 54
19. Az éleslőszerek 56
II. FEJEZET:
A géppuska alkatrészeinek és szerkezeteinek működése 60
20. Az alkatrészek és szerkezetek helyzete töltés előtt 60
21. Az alkatrészek és szerkezetek működése töltés közben 61
22. Az alkatrészek és szerkezetek működése tüzelés közben 62
23. Az alkatrészek és szerkezetek működése a tüzelés beszüntetésekor 63
III. FEJEZET:
A géppuska működését gátló akadályok 64
24. Általános szabályok az akadályok megelőzésére és elhárítására tüzelés közben 64
25. Tüzelés közben akadályt előidézhető jellegzetes hibák 65
IV. FEJEZET:
A géppuska szét- és Összeszerelése 68
26. Általános utasítások 68
27. Részleges szétszerelés 69
28. Összeszerelés a részleges szétszerelés után 76
29. Teljes szétszerelés 79
30. összeszerelés a teljes szétszerelés után 85
V. FEJEZET:
A géppuska karbantartása, tárolása és megóvása 86
31. Általános utasítások 86
32. Tisztítás és kenés 87
33. A géppuska és lőszerek tárolása, megóvása 90
VI. FEJEZET:
A géppuska ellenőrzése és lövészethez való előkészítése 92
34. Általános utasítások 92
35. A géppuska és az állvány ellenőrzésének sorrendje harcosok és tisztesek részéről 93
36. A géppuska és az állvány tisztek és tiszthelyettesek részéről történő ellenőrzésének sorrendje 94
37. Áz éleslőszerek ellenőrzése 99
38. A géppuska előkészítése lövészethez 99
VII. FEJEZET:
A géppuska lőszabatosságának ellenőrzése és beszabályozása 101
39. Általános utasítások 101
40. A géppuska lőszabatosságának ellenőrzése 102
41. A géppuska lőszabatosságának beszabályozása 105
42. A géppuska lőszabatosságát befolyásoló hibák 106
MÁSODIK RÉSZ
VIII. FEJEZET:
A géppuska harci alkalmazása
Tüzelési fogások a géppuskával 109
43. Általános utasítások 109
44. A géppuska tüzeléshez való előkészítése 112
45. A tüzelés végrehajtása 114
46. A tüzelés beszüntetése 117
47. Tüzelési fogások támasztékról és fedezék mögül 119
48. Tüzelési fogások sílécről 123
49. Tüzelési fogások mozgás közben 124
50. Tüzelési fogások légi célokra 128
51. Tüzelési fogások háromlábú állványról történő tüzeléskor 129
IX. FEJEZET:
A géppuska tüzelési szabályai harcban 136
52. Általános utasítások 136
53. Harcterület figyelése és célmegjelölés 136
54. A cél kiválasztása 137
55. Az irányzék, a nézőke és a célpont megválasztása 138
56. A tűzném megválasztása 142
57. A tűzmegnyitás pillanatának megválasztása 143
58. Tűzhatás megfigyelése és helyesbítése 143
59. Tüzelés álló és felbukkanó célokra 144
60. Tüzelés mozgó célokra 146
61. Tüzelés légi célokra 148
62. Tüzelés hegyek között 152
63. Tüzelés korlátozott látási viszonyok között 152
64. Tüzelés mérgező és radioaktív harcanyagok hatásának feltételei között 154
65. Tüzelés menet közben 155
66. Tőrtűz 155
67. Tüzelés hézaglövéssel és szárnyak mögötti ellő véssél 156
68. Átlövés 158
69. Lőszerellátás és felhasználás harcban 159
MELLÉKLETEK
1. A géppuska főbb adatai 160
2. A célmagvas lövedék átütő hatása 161
3. Alap lőtáblázat 162
4. A középső röppályák irányzóvonal fölötti magasságának táblázata 163
5. Szórásjellemzők 164
6. Egyes célok leküzdéséhez szükséges lőszermennyiség 105
7. Szélességi szórással végrehajtott tüzeléskor 10 m-es szélességű
csoportos cél leküzdéséhez szükséges lőszermennyiség 166
8. Oldalelőretartási táblázat a cél oldalmozgása és oldalszél sebességek esetére 167 Vissza
300

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.500 Ft Licitek száma: 5