Jósika Miklós: A két barát

Történelmi regény

Jósika Miklós
Heckenast Gustáv (Pest) ,
Kiadói aranyozott egészvászon Gottermayer kötés , 592 oldal
Sorozatcím: Jósika összes munkái
Méret: 15 cm x 11 cm

Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 192 p.; 192 p.; 208 p.

Jósika Összes Munkái (számozás nélkül).
Két barát I-III. kötet. Történelmi regény (egy könyvben). Írta: Jósika Miklós
Kiadói aranyozott egészvászon Gottermayer sorozatkötés, aranyozott, festett, feliratozott (Autrecht és Goldschmied) címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, körbe mintázott lapélekkel, dombornyomott hátlappal, jó állapotban. A kötet igényes kötészeti munkái Gottermayer Nándor Könyvkötészeti Műintézetében készültek.
Jósika Miklós első, saját neve alatt megjelent regénye e mű, melynek kalandos meséjét Izabella királyné korának történelmi miliőjébe formálta meg.

Részlet a könyvből: A gondviselés az ember szivébe és lelkébe születésekor egy talismánt rejtett. Vannak, kik ezt soha sem keresik saját keblükben, sőt annak sejtelmével sem birnak, hogy e... Tovább

Részlet a könyvből: A gondviselés az ember szivébe és lelkébe születésekor egy talismánt rejtett. Vannak, kik ezt soha sem keresik saját keblükben, sőt annak sejtelmével sem birnak, hogy e kincs ott rejlik. Másoknak hosszú vagy rövid élete folytonos sikertelen keresésben őrli le magát. Olykor megközelítik a titkos ereklyét, de nem képesek a varázsigét megoldani. Akad végre néhány választott, ki miután hosszabb vagy rövidebb ideig tapogatózott, egyszerre rábukkan, s keblében új világ derül fel. Ha a véletlen vezette őket a kincsre, érdemük nem csekélyebb, ha annak becsét fel tudják fogni s a nyert tőkét értékesítik. Az elsők nem lesznek soha kitűnő emberek. Lehetnek boldogok, mert az élet tusáin innen maradnak, de jelentőségük nincsen, csak a számot szaporítják. Vissza

I. kötet 1-192
II. kötet 1-192
III. kötet 1-208 Vissza
161

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.100 Ft Licitek száma: 3