Bánffy Miklós, gróf: Megszámláltattál.. I-II. (aláírt példány)

Bánffy Miklós
Révai Kiadás (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 726 oldal
Sorozatcím: Erdélyi történet
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00

[Budapest], 1935, Révai Kiadás és Nyomda, 370 p.; 356 p.

Szerző által aláírt példány. Megszámláltattál... I-II. (külön kötetekben). Regény. Írta: gróf Bánffy Miklós.
Az első kötet címlapján a szerző, gróf Bánffy Miklós tollal beírt, olvasható aláírásával.
A kötetek fedlapjának belső oldalán nagy méretű, fekete-fehér, számjelzéses, könyvszekrény-térképpel és névvel ellátott (I.-H.) Ex-Libris-szel.
A vitathatatlanul irodalomtörténeti jelentőséggel bíró kötet tökéletes látleletét adja a Ferenc József-kori arisztokráciának. "Kemény hangú és lenyűgöző regény" - vall a kötetről leplezetlen őszinteséggel Illyés Gyula.
Második kiadás.
A könyvet a Révai Irodalmi Intézet Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói egészvászon kötés aranyozott és piros feliratos, színes növénymintás díszsorral ellátott címfedéllel, könyvgerinccel és hátlappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, átlagos állapotban.

Részlet a könyvből: Szép kora szeptemberi napsütéses délután. Olyan ragyogó fény, hogy egy-egy pacsirta, megrészegülve a ragyogástól, föl-fölszáll, föl a tündöklő égbe, ott verdes pár pillanatig... Tovább

Részlet a könyvből: Szép kora szeptemberi napsütéses délután. Olyan ragyogó fény, hogy egy-egy pacsirta, megrészegülve a ragyogástól, föl-fölszáll, föl a tündöklő égbe, ott verdes pár pillanatig a kis szárnyaival, majd fejes bukik, le a magasból, elsuhan a föld fölött, hogy aztán újra fölszálljon, újra meg újra. Azt hiszi tán, hogy még nyár van. De zöld is még minden, a tarlók sárga pászmáit fölverte a muhar, zöldes zománcként lepte be, teli szórta apró ingó rezedaszínű kalásszal, melyek között itt-ott, egy-egy megkésett pipacs ágaskodik karmazsin vörösen. Vissza
006

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.100 Ft Licitek száma: 21