Deutsch Henrik: Izrael könyörgései

Deutsch Henrik
Löwy M. E. fia könyvkereskedő (Budapest) ,
Korabeli kaucsuktáblás díszkötés , 428 oldal
Nyelv: Magyar  Héber
Méret: 18 cm x 11 cm

Budapest, 1882, Löwy M. E. fia könyvkereskedése kiadása, 428 p.

Izrael könyörgései. Magyarra fordította Deutsch Henrik, a budapesti kir. orsz. izr. tanítóképezde igazgatója és a rabbiképző rendk. tanára.
Negyedik kiadás. Magyar-héber nyelvű zsidó imádságos könyv.
Korabeli kaucsuktáblás díszkötéses példány, az első kötéstáblán csontberakásos kerettel, ablakában kék bársony háttéren vallásos motívumú csontrátéttel, rajta a rézből készített tízparancsolattal; a könyvecske hátsó kötéstáblája indadíszes rézverettel ékesített, felületén kisebb sérülés látható. A kötet előzéklapjai márványozottak, belívei megóvottak, lapélei igényes aranymetszéssel és poncolásos eljárással díszítettek. Megkímélt állapotú, feliratozatlan bársony gerincű, rézkapcsos imakönyv.

Részlet a könyvből: Reggeli ima. Ima a templombai beléptekor. Mily szépek a te sátoraid Jákob, lakásaid Izrael! Végtelen kegyességedben bizva térek be házadba, mély tisztelettel hódolok neked... Tovább

Részlet a könyvből: Reggeli ima. Ima a templombai beléptekor. Mily szépek a te sátoraid Jákob, lakásaid Izrael! Végtelen kegyességedben bizva térek be házadba, mély tisztelettel hódolok neked szent templomodban. Örökkévaló, szeretem lakásodat, házadat, azon helységet melyen felséged székel. Leborulok, meghajtom magamat és imádom Istenemet, teremtőmet. Előted fohászkodom Örökkévaló, ezen idő alkalmával. O kegyelemdús Isten, halgass meg, adjál valódi boldogságot. Vissza
079

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.400 Ft Licitek száma: 5