Poe, Edgar Allan: A holló (számozott példány)

The Raven

Edgar Allan Poe
Franyó Zoltán
Cserépfalvi Kiadása (Budapest) ,
Kiadói varrott papírkötés , 13 oldal
Nyelv: Magyar  Angol
Méret: 31 cm x 23 cm

Budapest, 1938, Cserépfalvi Kiadása (Helikon Nyomda Rt., Timisoara (Temesvár), 13 p.

Számozott példány. A Holló/The Raven. Vers. Írta: Edgar Allan Poe.
Fordította: Franyó Zoltán.
"Ez a könyv a Cserépfalvi kiadásában 1938 tavaszán 300 számozott példányban készült a Timisoarai Helikon-Nyomda R.T. Bodoni-Antiqua betűivel." Ez a 285. számú példány.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos, keretezett, beragasztott feliratú, kissé sérült címfedéllel, könyvkötő által pótolt vászongerinccel, körbevágatlan, színes, (zöld) keretes, számozott belívekkel, kiadói hátlappal, hiánytalan állapotban.
Az amerikai költő világhírű versének Franyó Zoltán költő, műfordító által való kiváló magyar fordítása a Cserépfalvi Könyvkiadó igényes kiadásában.
Ritka.

Részlet: A holló Egyszer éjféltájt a rejtett únt magányban elfelejtett, Furcsa könyv mélyébe révült elborongva bús eszem, - S mig fejem lelankad, orvul koppan ajtóm, zára zordul Roppan és... Tovább

Részlet: A holló Egyszer éjféltájt a rejtett únt magányban elfelejtett, Furcsa könyv mélyébe révült elborongva bús eszem, - S mig fejem lelankad, orvul koppan ajtóm, zára zordul Roppan és halk zaj csikordul, padló koppan, azt hiszem; "Éji vendég - mormogom - ki most betoppan, azt hiszem, Az lehet, más semmisem." Vissza
281

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
12.000 Ft Licitek száma: 4