Erdélyi Mihály (1884-1972): "Oásis" 1927 - olaj, falemez, 63 x 77 cm

Erdélyi Mihály
falemez , 1 oldal
Méret: 63 cm x 77 cm

Erdélyi Mihály: "Oásis" 1927 - olaj, falemez, 63 x 77 cm.

Jelezve: b.l. Erdélyi M. 1927, olaj, falemez, 63 x 77 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Születés napja, helye: 1894, Szeged
Halálának napja, helye: 1972, Szeged
Festő. Először a haditengerészetnél szolgált, s ekkor kezdett festeni, hogy úti élményeit megörökítse. 1920-ban elnyerve Szeged város ösztöndíját beiratkozott a budapesti Képzőművészeti Főiskolára. Főiskolai tanulmányai mellett 1920-1923 között a kecskeméti festőtelepen Révész Imre mellett dolgozott. 1923-26 között a firenzei és a palermói akadémiákon folytatott stúdiumok, a technikai készséget és a festési nézőpontok lehetőségeinek és felfogásbeli változatainak megismerését szolgáltatták számára. 1934-ben végleg szülővárosában telepedett le, előzőleg Itáliában, Berlinben, Münchenben, Párizsban, Svájcban tevékenykedett. Szegedi, vidéki, olykor budapesti és külhoni kiállításokon mutatta be munkáit. 1936-ban részt vett a Velencei Biennálén. 1968 őszén Szegeden rendeztek gyűjteményes kiállítást műveiből. E bemutatót követően elnyerte Szeged festészeti díját. Aktív tagja volt a Képzőművészek Szövetségének. Erdélyi művészetében kezdettől fogva kiemelt szerepet kaptak az epikus és kolorisztikus elemek. Hatást gyakorolt rá a fauve-ok eleven színhasználata, másrészt a német expresszionistáktól is sokat tanult. Ezen az alapon hozta létre sajátos formanyelvét, melyben a telített, mozgalmas figurális komponálás éppúgy tetten érhető, akár a játékos, komikus szemlélet. A szegedi élet teátrális, ünnepi forgatagos szezonjának vizuális felfedezése az ő festészetéhez kapcsolódik. Műveinek nagy részét a szegedi Móra Ferenc Múzeum őrzi.
441

Kikiáltási ár:
80.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
120.000 Ft Licitek száma: 4